Header Reklam

Vaillant'tan Tüketiciye Yönelik Eğitim Çalışmaları

05 Ocak 1995 Dergi: Ocak-1995
Vaillant'tan Tüketiciye Yönelik Eğitim Çalışmaları

Kuruluşu 1874 yılına dayanan VAILLANT firması, şofbenin mucidi olarak bilinmektedir. Yüzyılı aşkın tecrübesi ve üstün Alman teknolojisiyle ürettiği ısıtma, sıcak su ve otomatik kontrol cihazlarını şimdi de ülkemizde halkımızın hizmetine sunmuştur.

VAILLANT üretimde kullandığı kaliteli malzemeyi, üretimin her aşamasındaki kalite kontrolü, cihazlarındaki uzun ömürü ve emniyeti müşterisine sunarken satış sonrası servis ve yedek parça hizmetlerini de tamamen kendi teknik personeli ve araçları ile vermektedir. Ayrıca konuyla ilgili tüm firmalara ve resmi kuruluşlara da eğitim seminerleri düzenlemektedir, eğitim salonlarında katılımcılara doğalgaz ve uygulamaları ile, doğal-gaz ile çalışan cihazlar hakkında teorik ve pratik bilgiler verilmektedir. 1993 yılında VAILLANT eğitim salonlarında 1246 kişiye eğitim verilmiştir. Bu çalışmalar 1994 yılında da artarak devam etmektedir. Merkez istanbul ve Ankara Bölge Müdürlüğü ile Bursa Eğitim ve Servis Merkezi'nde mevcut eğitim salonlarında tüm cihazlar çalışır halde sergilenmekte ve düzenlenen eğitimlere tüm firmalar davet edilmektedir. Ayrıca her üç merkezde mevcut showroom-lar tüketicinin hizmetinde olup, eğitilmiş VAILLANT personeli bu showroomlarda tüketicilere cihazlar üzerinde tüm bilgileri vermektedir. Tüketiciye yönelik bilgi: verici çalışmalar VAILLANT'ın özel pratik doğalgaz uygulama aracı (VAILLANT TNFO MOBİL ARACI) ile direkt olarak da yapılmaktadır. Bu araç şehrin önemli meydanlarında, belirli günlerde halkın hizmetine sunulmaktadır ve tüm cihazlar araçta çalışır halde sergilenmektedir. Amacımız doğalgaz hakkında halkın tüm sorunlarını yanıtlamak ve kullanıcıya cihazları tanıtmaktır. Gerek show-roomlar ve eğitim salonlar, gerekse eğitim aracı halkı tüm hafta boyunca hizmetindedir. VAILLANT'ın bu uygulaması ücretsiz olup bütün firmalar ve tüketiciler davetlidir. Bu çalışmalarda özellikle şofbenler, kazanlar, kombi cihazları, kat kaloriferleri ve bunların montajları ile tesisat uygulamaları hakkında tüm sorular yanıtlanmaktadır... Ayrıca halkın yoğun olduğu alış veriş merkezlerinde de standlar kuran VAILLANT burada alışverişe gelen binlerce tüketiciye doğalgaz ve uygulamaları hakkında bilgiler vermektedir. Standlarda doğalgazlı ısıtma ve sıcak su cihazları çalışır halde sergilenmektedir. Tüketiciler pratik olarak da cihazları inceleyebilmektedirler. Tüketicilere ısınma sistemlerine ve cihaz seçimlerine karar vermeden önce mutlaka İstanbul, Ankara ve Bur-sa'daki eğitim salonlarını gezmelerini önerilmektedir. Tüketiciler her konuda sorularının cevabını aldıktan sonra tercihini doğru bir şekilde yapabilir. Türkiye'de hiçbir firmada olmayan böyle büyük bir bilgi bankasından ve olanaktan yararlanabilirler. Ayrıca piyasada mevcut olan tüm cihazları da birarada görebilecekleri bir imkanda VAILLANT'ta mevcuttur. Dokunarak ve inceleyerek cihazları görüp kıyaslayabilecekler ve doğru seçim yaparak emniyetli, uzun ömürlü ve problemsiz cihazları kullanabileceklerdir.

Vaillant'ın Tüketicilere önerileri; do-ğalgaza geçişte araştırmacı olmaları ve kendilerini bilgilendirmeleridir. Uzun yıllar iç içe yaşayacakları böyle güzel ve çağdaş bir sisteme geçerken en iyi cihazı, en iyi hizmeti ve en iyi mühendislik firmaları seçilmelidir. İlk yatırımı biraz daha yüksek olabilecek ancak yıllarca sorunsuz, diğerlerinden çok daha az yakarak, emniyetli kullanabilecekleri sistemler alınmalıdır. Soğuk günlerde çok para harcayarak ayazda kalmamak için iyice düşünerek seçim yapılmalıdır. Cihazların dış görünüşüne bakarak sanki bir televizyon veya çamaşır makinası alır gibi hiçbir bilgi sahibi olmadan doğalgaz ile çalışan ısıtma cihazlarının seçimini sadece fiyatına bakarak yapmak yanlıştır. Önemli olan kullanılacak mahale uygun ve gerekli, emniyetli, güvenilir, uzun yıllar en az yakıt sarfiyatı ile sorunsuz kullanılabilecek, yetkili ve bilgili firmaların monte edeceği, satış rası 24 saat servis güvencesi alabileceği, sigortalı cihazlarla doğalgaza geçiştir. Bir kez para yatırılan ve konfora adım atılan böyle bir geçişte bilinçsiz ve bilgisizce sadece fiyata göre seçilen cihazlar, yetersiz ve eğitimsiz kişilerin yaptığı tesisatlar tüketicileri zorda bırakacaktır. Bu nedenle tüketicinin bilinçlendirilmesi ve eğitilmesi kadar tüketicinin korunması açısından üretici firmaların yetkili bayii ve ustalarını çok iyi eğitmeleri şarttır. Cihazlar devreye alınırken VAILLANT'ın kendi yetkili servis elemanları tarafından yapılan katı kontrollerde olduğu gibi tüm sistemin ve bayilerin yaptığı işlerin kontrolü de tüketicinin emniyeti "e korunması açısından şarttır. Sonuç olarak tüketicinin her zaman bilgi alabileceği ve danışabileceği ofisler; Info-Mobil araçları, standlar ve düzenlenecek eğitim toplantılarıyla bilgilendirilmesine yönelik çalışmalara ağırlık verilmelidir. Ucuz alternatiflerle tüketiciye ulaşmak yerine uzun vadeli kullandıkça keyif alınacak konforlu ve sorunsuz cihaz alternatiflerini tüketiciye sunmak önemlidir.

Doğalgazda da tüketici ucuzu değil ucuza geleni tercih etmelidir.  


Etiketler


Slider Altına