Header Reklam
Header Reklam

“40’tan Fazla Ülkeden Yaklaşık 800 Katılımcı Firma Chillventa’daki Yerini Alacak”

31 Ağustos 2022 Dergi: Eylül-2022
“40’tan Fazla Ülkeden Yaklaşık 800 Katılımcı Firma Chillventa’daki Yerini Alacak”

Etkinlikten 1 aydan biraz daha uzun bir süre önce, NürnbergMesse'nin Chillventa İcra Direktörü Elke Harreiss, bu yıl fuarın ziyaretçilerine sunabileceklerini anlattı.

Bu yıl Chillventa'da ziyaretçileri neler bekleyebilir?

Elke Harreiss: Bu yıl Chillventa, 2018'den bu yana ilk kez yerinde, fiziksel ortamında olacağından, elbette sektörden gelen tepkiler konusunda özellikle heyecanlıyız ve etkinliğin nasıl gideceğini görmek için sabırsızlanıyoruz. Hazırlıklar başladığında, müşterilerimizin yüz yüze görüşmeyi, sohbet etmeyi ve tekrar yüz yüze iletişim kurmayı gerçekten özlediklerini net bir şekilde hissettik. İlkbaharda Nürnberg sergi alanında gerçekleştirdiğimiz başarılı etkinlikler bunu daha da doğruladı. Tüm taraflardan, projeleri rayına oturtmak için nihayet tekrar yüz yüze konuşmanın ne kadar güzel ve ne kadar önemli olduğu konusunda inanılmaz derecede olumlu geri bildirimler aldık. Ticaret fuarlar, bu tür iş yapmak için ideal platformları sunuyor. Buna göre Chillventa da iyi gidiyor. Şu anda 40'tan fazla ülkeden yaklaşık 800 katılımcı firmanın Ekim ayında Nürnberg fuar alanına gelmesini bekliyoruz. 

Bu yıl Chillventa'daki yenilikler nelerdir?

Elke Harreiss: Ekim ayında Chillventa'da keşfedilecek çok şey olacağından eminiz. 2022'de uzmanlar, katılımcıların ürün sunumlarından ve destekleyici programdan bir kez daha etkilenmeye hazırlanıyor. Katılımcı firmalar, yeni ürün ve çözümlerini, sektördeki en son trendleri; soğutma, klima, havalandırma ve ısı pompası segmentlerinden profesyonellere sunacaklar. Fuar öncesinde bir ön bilgi almak isteyen herkes artık web sitemizdeki yeni katılımcı ve ürün bölümüne gidebilir ve fuar ziyareti için kendi kişisel ajandasını oluşturabilir
www.chillventa.de/en/exhibitors-products

Sergi alanlarında, bir kez daha odak noktası, dünyanın her yerinden gelen sayısız uzman ve kalifiye tedarikçi ile doğrudan gerçekleşecek alış veriş olacaktır. Destekleyici programda ustaların özellikle ilgisini çekecek bir etkinlik, bu yıl Salon 8'de ilk kez yer alan “Zanaatkarlar için iş operasyonları ve iş akışlarında dijitalleşmeye yönelik pratik bir rehber” forumudur. Soğutma ve klima müteahhitleri de üç katılımcı forumunda birçok değerli ipucu ve ilginç sunum bulacaklar. Bunlar, Chillventa camiasının sabırsızlıkla bekleyebileceği içerik türlerine yalnızca iki örnektir.

Chillventa 2022'deki ana temalar nelerdir?

Elke Harreiss: Chillventa, trendlerin barometresi olarak biliniyor ve 2022'de soğutma, klima, havalandırma ve ısı pompası segmentlerindeki önemli konuların ve sıcak gündemdeki konuların kapsamlı ele alınmasıyla dünya çapında bir kez daha rakipsiz olacak.

Destekleyici programda ve birçok katılımcı standında, sürdürülebilirlik konusuna odaklanılacak. Diğer ana temalar, soğutma sistemlerinin enerji performansı, döngüsel ekonomi, iç mekan hava kalitesi, dolaylı soğutma, dijitalleştirme ve BT güvenliğidir.

Destekleyici program endüstri profesyonellerine hangi önemli noktaları sunuyor?

Elke Harreiss: Daha önce de belirtildiği gibi, “Zanaatkarlar için dijitalleşmede pratik bir rehber” adlı yeni forum kesinlikle özellikle ustaların programlarına not etmesi gereken bir etkinlik olacak. Ayrıca tematik olarak yapılandırılmış üç katılımcı forum daha var: Salon 4A'da “Klima, Havalandırma ve Isı Pompaları”, Salon 7A’da “Soğutma Teknolojisi”, Salon 9’da “Uygulamalar, Eğitim ve Uygulama Kuralları” olacak. Uzmanlar tarafından 160'tan fazla sunumdan oluşan bu forumlarda, yaklaşık 90 katılımcı, değerli içerikte, uygulamaya dayalı bilgiler sunulacak.

Destekleyici program, fuar çevresinde özel sunumlar ve rehberli turlar ile tamamlanmaktadır. Salon 4’te “Yanıcı soğutucu akışkanların kullanımı (R290)” başlığı altında özel bir sunum yapılacak, Salon 4A’da ise “Isı Pompaları” üzerine odaklanılacak. Soğutma, klima ve havalandırmadaki yenilikleri belirleyen rehberli bir tura katılabilmek de mümkün olacak. Bu arada, özellikle kursiyerler ve çıraklar için rehberli turlar da programda yer alıyor.

Özellikle bir vurguyu dört gözle bekliyoruz: Bu yıl merkezi olmayan şekilde düzenlenecek WorldSkills Competition 2022 Special Edition'ın bir parçası olarak, soğutma ve iklimlendirme teknolojisi disiplinindeki yarışma sadece bir kez Chillventa'da gerçekleşecek. Salon 9'daki Federal Beceri Yarışması'na tüm ziyaretçilerimiz davetli olacak.

Ve son olarak, fuardan bir gün önce gerçekleşecek olan Chillventa CONGRESS'de yüksek kalibreli konuşmacılar; araştırma, geliştirme ve endüstriyel uygulamalardan elde ettikleri bilgileri paylaşacaklar.

Etkinlik sloganımız “Uzmanları Birleştirmek” doğrultusunda sizleri Chillventa 2022'ye bekliyoruz.