Header Reklam
Header Reklam

Üntes, Nibe Isı Pompaları ile Çukurova Panorama Evlerinde

24 Eylül 2021
Üntes, Nibe Isı Pompaları ile Çukurova Panorama Evlerinde

Üntes, Çukurova Panorama Evlerinde A+++ enerji verimliğine sahip, 58 °C’ye kadar sıcak su sağlayan, NIBE markalı AMS 10 serisi ısı pompaları ile projedeki villaların, ısıtma, sıcak su ve soğutma ihtiyaçlarını karşılıyor.
 
Adana Seyhan baraj gölü yakınında yer alan Çukurova Panorama Evleri, 180 derece göl manzarası, geniş bahçeli, solar enerji sistemine sahip akıllı villaları ile dikkat çekiyor. 

Toplamda 30 adet, 330 m² dublex 4+1, müstakil havuzlu villadan oluşan projede Üntes, A+++ enerji verimliğine sahip, 58 °C’ye kadar sıcak su sağlayan, NIBE markalı AMS 10 serisi ısı pompaları ile projedeki villaların, ısıtma, sıcak su ve soğutma ihtiyaçlarını karşılıyor.

Projede Nibe ısı pompaları ile havuz ısıtma da planlanıyor. Projenin Adana ilinde ve çevresinde örneği benzeri bulunmuyor. Isı pompası ile birlikte projede güneşten elektrik üretimi yapılarak evin ihtiyaçları karşılanıyor. Projede toplam 27 adet villa yapılacak olup 2022 sonuna kadar 60 adet villanın yapımı tamamlanması hedefleniyor.

Kullanılan ısı pompası sisteminde Üntes’in uzaktan erişim fonksiyonu da verildi. Toplamda etap etap 15.000 m² alana proje yapılıyor.

Başlangıç tarihi Nisan 2021 olan projede 27 adet villa için bitiş tarihi Aralık 2021, geri kalan villalar için (tahmini 30 adet) başlangıç tarihi Ocak 2022, bitiş tarihi ise Aralık 2022 olarak hedefleniyor.

Üntes yetkilileri, projede Nibe ısı pompası kullanımı ile markanın satış kabiliyeti ve son kullanıcı tarafındaki kalite algısının arttığını ve birçok villa satışı için inşaat aşamasında sözleşme yapıldığını belirtti.