Header Reklam
Header Reklam

Uluslararası Havalimanlarında İmbat İmzası

13 Aralık 2022 Dergi: Ocak-2023
Uluslararası Havalimanlarında İmbat İmzası

İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri’nin 30 yıllık birikimi ve güçlü ar-ge ekibi tarafından tasarlanan İmbat uçak yolcu yürüme köprüsü kliması, 2019 yılında ticarileştirilerek İmbat ürün gamına eklendi ve havalimanlarında kullanılmaya başlandı.

İmbat uçak yolcu yürüme köprüsü kliması, köprüye uyumlu ölçülerde hafif gövde yapısı ve farklı dış hava sıcaklıklarında çalışabilme özelliği ile hem etkin performans hem de kullanım kolaylığı sağlıyor. Farklı dış hava şartlarında çalışma özelliği olan İmbat HSE-U serisi yolcu yürüme köprüsü klimaları, 15-38 kW aralığında 4 model olarak tasarlandı. Uçağa bağlantı sağlayan köprünün sabit ve hareketli kısımlarında birer adet kullanılıyor ve 20 dakikada köprü içinin iklimlendirmesini sağlıyor. Cihazlar yüksek verimli, IDV teknolojisi ile yüksüz kalkışa uygun scroll tip kompresörlü, aksiyal tip, kendinden motorlu, sessiz ve yüksek verimli kondenser fanlı, EC plug sirkülasyon fanlı olarak üretiliyor.

İmbat uçak yolcu yürüme köprüsü kliması bazı özellikleri:

●    ERP 2018’e uygunluk 
●    Köprüye Uygun Ölçüler
●    Tak Çalıştır 
●    Kolay Servis ve Bakım 
●    Hafif Gövde 
●    Uzaktan kontrol, bina yönetim sistemine bağlanabilme
●    EC plug fan 
●    Scroll kompresör
●    G4 yıkanabilir filtre 
●    Elektrikli ısıtma 
●    Kondenser fan hız kontrol

Yüzde yüz yerli tasarım ürünü İmbat yolcu yürüme köprüsü klimaları, dünya pazarlarına yönelik nitelikte tasarlandı ve bugün dünyanın belli başlı havalimanlarında kullanılıyor.

İlk referanslar olarak; Rusya Khabarovsk havalimanı, Kazakistan (Türkistan, Hazret-Sultan International Airport), Nijer ve Filipinler havalimanlarında tercih edilmiştir.

2022 yılı içinde de Afrika’nın güneybatısında, Sierra Leone havalimanının yürüme köprüleri, İmbat klimaları ile iklimlendirilmektedir. İlaveten, Adana-Mersin arasında inşaatı devam eden ve kısa bir süre sonra açılacak olan Çukurova Havalimanı’nın yürüme köprülerinde de İmbat imzası bulunmaktadır.

Düşük enerji tüketimiyle yüksek performans sunan İmbat uçak yolcu yürüme köprüsü klimaları hem çevreci hem de ekonomiktir, kullanıldığı projeler ve dünya için verimlilik sağlamaktadır. Tüm bu yenilikçi çalışmalarımızla amacımız uzun yıllardır ürettiğimiz nitelikli ürünlerimiz yanında gelişen ve değişen pazarın dinamiklerine uygun yeni ürünleri ile sektörümüzün gündeminde olmaya devam etmektir.

İmbat olarak sektörde 30. yılımızı geride bıraktık ve sektörümüzün faal olan 12 Ar-Ge merkezinden biri olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz.  Bugün ithal markaların oldukça aktif ve ağırlıklı olduğu bir pazarda, sektörün önemli oyuncularından biri olarak, güçlenerek ve istikrarla, daha iyi teknolojilerle daha yaşanabilir bir çevre için çalışmaya ve üretmeye devam ediyoruz. 
 


Etiketler