Header Reklam

Toyota-Sa Acil Yardım Hastanesinin Tercihi Aldağ Klima Santral ve Fancoilleri ile Ciat Soğutma Grupları

04 Ağustos 2020
Toyota-Sa Acil Yardım Hastanesinin Tercihi Aldağ Klima Santral ve Fancoilleri ile Ciat Soğutma Grupları

Toyota-Sa Acil Yardım Hastanesinde Ciat soğutma grupları ile Aldağ klima santral ve fancoilleri tercih edildi.

Sabancı Vakfı tarafından 1993 yılında yaptırılan Sakarya Arifiye’deki Toyota-Sa Acil Yardım Hastanesi, 20 milyon TL’yi aşan bir bütçe çerçevesinde yenileniyor ve ek binası ile kapasitesini yüzde 66 oranında artırmaya hazırlanıyor. 

2 bin metrekarelik, iki katlı yeni bir hastane binasında; 6 ameliyathane, tıbbi görüntüleme ünitesi, laboratuvar, cerrahi yoğun bakım ünitesi ve acil servis olacak. Hizmete açılırken Sabancı Vakfı ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan protokole göre hastanenin ismi değişerek Sadıka Sabancı Hastanesi olacak. Sabancı Vakfı’nın isteği ile ismi Hacı Ömer Sabancı’nın eşi Sadıka Sabancı olarak değiştirilecek hastane bitirildiğinde yine ilk yardım hastanesi olarak görev yapacak. 

Sakarya ilinin sağlık hizmetlerinin yükünü hafifletecek modern hastane yapıları için; sağlık tesislerinin öncelikli tercihi Aldağ cihazları hizmet verecek. Sadıka Sabancı Hastanesi’nin iklimlendirme sistemi için ALDAĞ, 3.330-28.125 m3/h kapasite aralığında hijyenik ve konfor tipi klima santralleri üretecek. Konfor klima santrallerinde, susturucu ve ısı geri kazanım cihazı olacak. 750-4.000 m3/h kapasite aralığında elektrikli ısıtıcılı ısı geri kazanım cihazları, soğutma kapasiteleri 2,28-7,82 kW arasında 2 borulu fan coiller ve CIAT’ın POWERCIAT Serisi, 1488 kW kapasiteye sahip, yüksek enerji verimli, çevre dostu hava soğutmalı, vidalı soğutma grubu da, Aldağ A.Ş.’nin bu proje için temin edeceği teknoloji ürünleri arasında yer alacak.