Header Reklam
Header Reklam

TOKİ Tarafından Bursa’da Yapılan Konutlar Duyar Pompa İmzası Taşıyor

05 Temmuz 2024
TOKİ Tarafından Bursa’da Yapılan Konutlar Duyar Pompa İmzası Taşıyor

TOKİ’nin Bursa’da yapılan konutlarında yangın güvenliği Duyar Pompa’ya emanet edildi. 65 yıllık sektör tecrübesiyle sektörün lider firmalarından Duyar Pompa yangın pompası setiyle çözüm ortağı oldu.

Yangın güvenlik sistemleri, canlılığı tehdit eden yangın felaketine karşı müdahale imkânı sağlayacak. Yangınının hızlıca kontrol altına alınması için söndürme sistemlerinin de hızlı ve verimli çalışması kaçınılmaz bir gereksinim olarak öne çıkıyor. Bu noktada pompanın verim ve enerji tasarrufu sağlaması da ilgili projenin ihtiyacına göre seçilmesinde yatıyor.

Yangın Pompa Seti

Projede, NFPA 20 uyumlu DNP 80-250 yatay uçtan emişli 55 kW elektrik motorlu 1 adet asıl, 1 adet yedek ve tesisat kaçaklarını önlemek üzere 1 adet jokey pompadan oluşan yangın pompa seti kullanıldı. Setin içerisinde genleşme tankı da yer alıyor. Ayrıca DWWP Serisi Atık Su Pompası da projede bulunuyor.

TOKİ Bursa projesinde kullanılan yangın pompa seti içerisinde kullanılan NFPA 20 uyumlu DNP 80-250 yatay uçtan emişli yangın pompası, yüksek verimli olması itibariyle düşük enerji sarfiyatı sağlamaktadır. Ayrılabilir gövde konstrüksiyonu ve montaj/demontaj kolaylığı bulunmaktadır. Paslanmaz kılıflar sayesinde aşınma önleyici korunuma sahiptir.  

Yangın pompası sistem ekipmanları içerisinde gövde rahatlatma vanası, manometre genleşme tankı, hava atma ventili, çekvalf, jokey pompa,  basınç şalteri, prosestat yer alıyor.

İhtiyaca En Uygun Çözüm Sistemleri

Bina teknolojileri, endüstriyel tesisler, enerji ve gaz üretim tesisleri için çözüm sunan Duyar Pompa; yüksek verimli, düşük sarfiyatı pompa sistemleri üretiyor.

Duyar Pompa teknolojisi ve teknik pompa seçimiyle ihtiyaca en uygun sistemin kurulması sağlanıyor. Böylece yüksek verime erişilerek enerji sarfiyatından tasarruf ediliyor. Verimli enerji kullanımı sayesinde pompalar uzun ömürlü ve sessiz çalışarak kullanıcı dostu bir deneyim sunuyor. 

Duyar Pompa, yangın söndürme sistemlerindeki uzmanlığıyla, uluslararası standartlara uygun (NFPA 20, TSE ve CE) yüksek verimli yangın pompaları üreterek çözüm sunuyor. Ayrıca geniş satış sonrası servis ağıyla, düşük montaj ve kullanım maliyetleri barındırarak kullanıcıya daima destek oluyor.