Header Reklam
Header Reklam

The Boulevard Karma Yaşam Kompleksi Projesinde Ekomaxi İmzası

05 Ağustos 2023 Dergi: Eylül-2023
The Boulevard Karma Yaşam Kompleksi Projesinde Ekomaxi İmzası

Ortadoğu’nun en hızlı gelişen şehirleri arasında yer alan Erbil, son dönemde inşa edilen lüks yaşam kompleksleri ile bölgenin cazibe merkezi haline geldi. Irak’ın önemli inşaat şirketlerinden Four Bridges tarafından Erbil kentinin tam kalbinde inşa edilen ve yüzyılın projesi olarak adlandırılan The Boulevard Karma Yaşam Kompleksi’nde bölgenin gelişimine katkı sağlayan projeler arasında yerini aldı.

53 bin metrekare alan üzerine inşa edilen yaşam kompleksi; 10 adet lüks rezidansta toplam 1600 daire, süpermarket, alışveriş merkezi, eğlence merkezi, sky lounge, fitness merkezi, kreş, kafeler ve restoranlardan oluşuyor. Bölgenin hem iş hem de konut ihtiyacını karşılayacak olan yaşam kompleksi, sakinlerine; benzersiz, keyifli, huzurlu ve ayrıcalıklı bir yaşam vadediyor.

The Boulevard Karma Yaşam Kompleksi projesinin su depolama sistemlerindeki tercihi Ekomaxi oldu.

Suyu, kalitesini bozmadan, güvenle depolayacak

Ekomaxi, toplamda 1880 m³ kapasiteye sahip olan GRP modüler su depoları ile projenin suyunu uzun yıllar güvenle depolayacak. Geleceğin mühendislik malzemesi olarak tanımlanan SMC’den (cam elyaf takviyeli güçlendirilmiş kompozit) üretilen GRP modüler su depoları, yüksek mukavemeti ve yalıtım katsayısı ile aşırı sıcak ve aşırı soğuklarda dış ortam şartlarından etkilenmiyor. UV ışınlarını geçirmeyen GRP depo panelleri, su içerisinde; yosun, mantar, bakteri oluşumunu önlüyor. +5 0C ila +50 0C sıcaklık aralığında depolanan suyun kalitesinde ve sertlik derecesinde hiçbir değişiklik veya bozulma olmuyor. Deponun minimum 50 yıllık kullanım ömrü boyunca su güvenle muhafaza ediliyor.
 
Ekomaxi, dünyada içme suyu kalitesinin ölçüm ve kontrol standartlarını belirleyen WRAS (Water Regulations Advisory Scheme) belgesiyle de suyu, kalitesini bozmadan, güvenle depoladığını tescilliyor.

Hızlı üretim ve pratik kurulum avantajı

GRP su depolama sistemlerinin modüller halindeki panelleri, üretim ve kurulum süreçlerinde de yatırımcılara büyük avantajlar sunuyor. Orta Doğu, Orta Asya ve Doğu Avrupa’nın en büyük GRP Su Deposu üretim tesisine sahip olan Ekomaxi, projede kullanılan ve 1880 m³ kapasiteye sahip olan GRP modüler su depolarının üretim ve kurulum çalışmalarını 2 ay gibi kısa bir sürede tamamlayıp, sistemi devreye aldı. 

GRP panel çözümleri ile su depolama sistemlerine; hızlı, pratik ve güvenli bir yaklaşım getiren Ekomaxi, müşterilerine sonsuz güven vermeye ve projelere değer katmaya devam ediyor.