Header Reklam
Header Reklam

Tekstil Endüstrisinin Hassas Kontrollü Klima Tercihi İmbat

03 Ağustos 2021 Dergi: Ağustos-2021
Tekstil Endüstrisinin Hassas Kontrollü Klima Tercihi İmbat

2001 yılından bugüne yüzde yüz yerli tasarım hassas kontrollü klima üreten ve bu alanda ülkemizdeki önemli markalarından biri olan İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri, yurt içinde ve yurt dışında tekstil endüstrisinin ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor. 

Halmer Tekstil, Deniz Tekstil, Dicle Tekstil, Murat Yapı Tekstil, Diktaş-Örenbayan ve Hyosung İstanbul’un fabrikalarındaki laboratuvar alanlarında da Eco-Design kriterlerine uygun olarak üretilen yüksek verimli İmbat hassas kontrollü klimalar tercih edildi.

2001 yılından bu yana ihtiyaç alanlara yönelik olarak çevreye duyarlı nitelikte üretilen ve dünyada 50’den fazla ülkeye ihracatı gerçekleştirilen İmbat hassas kontrollü klima, tekstil sektörüyle birlikte; laboratuvarlar, veri merkezleri, bilgisayar ve telekomünikasyon sistemleri, pano odaları, elektrik-elektromekanik ekipman odaları ve müze gibi özel alanların iklimlendirmesinde aranan bir marka olma özelliğini koruyor.

Hyosung İstanbul

Güney Kore merkezli Hyosung’un İstanbul’daki dünyaca ünlü markalara naylon, polyester iplik üreten 87.000 m²’lik tekstil fabrikasının laboratuvarında İmbat markalı hassas kontrollü klimaların kullanımı tercih edildi. 220 kW kapasiteye kadar, hava ve su soğutmalı olarak 11 farklı modelde üretimi gerçekleştirilen İmbat hassas kontrollü klimalar, hassasiyetle aynı anda sıcaklık ve nem kontrolü sağlaması nedeniyle güvenle tercih ediliyor.

halmer-tekstilHalmer Tekstil - Denizli

Aylık 1,5 milyon metre üretim kapasitesiyle dış giyim ve ev tekstili sektöründe iç ve dış piyasaya ürün tedarik eden Halmer Tekstil’in 2019 yılında yeni teknolojiyle üretime başlayan fabrikasında da İmbat markalı hassas kontrollü klimalar kullanılıyor. Maksimum enerji verimliliği sağlamak üzere geliştirilen İmbat hassas kontrollü klimalarda, evaporatörde ve kondenserde yüksek ısı transfer yüzey alanı standart olarak uygulanıyor.

deniz-tekstilDeniz Tekstil - Denizli

1994 yılından bugüne iplik, örgü, baskı, boyahane ve konfeksiyondan oluşan entegre bir tesis olarak 90.000 metrekare alanda üretimini sürdüren Deniz Tekstil’in tercihi bir kez daha İmbat hassas kontrollü klima oldu. İmbat hassas kontrollü klimalar, istenen termal değerde ve +/-%1°C'ye kadar tolerans ile, ortam bağıl nem oranını ise istenen oranda ve +/-%2 RH'ye kadar tolerans ile sağlanıyor.

Dicle Tekstil - Kütahya

50 yıla yakın tecrübesiyle hem yurt içindeki hem de yurt dışındaki müşterileri için suni ve sentetik iplik-elyaf pazarında üretim yapan önemli firmalardan biri olan Dicle Tekstil’in 11.000 m² kapalı alana sahip fabrikasının iplik test laboratuvarında da İmbat hassas kontrollü klima kullanıldı. İmbat hassas kontrollü klimalar, üzerindeki mikro işlemci sayesinde günlük ve haftalık olarak programlanabiliyor veya tam otomatik çalışma imkanı sağlıyor. Uzaktan kumanda ve cihaz kontrol sistemi ile bina yönetim sistemlerine bağlanabiliyor, cihaz üzerinden görülebilecek veriler ile sıcaklık, nem gibi değerlere ulaşabilirken aynı zamanda filtre kirliliği, hava akışının engellenmesi ve oluşabilecek diğer arızaları gösteren sensörler görülebiliyor.

diktasDiktaş-Örenbayan - İstanbul

1945 yılından bugüne dikiş ipliği üreten ve 2008 yılından itibaren de dünyanın önde gelen iplik üreticilerinden American&Efird ile lisanslı üretim anlaşması yapan ülkemizin önde gelen tekstil kuruluşlarından olan Diktaş Dikiş İplik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin İstanbul Maltepe’deki fabrikasında İmbat hassas kontrollü klima tercih edildi. 

murat-yapi-tekstilMurat Yapı Tekstil – Malatya

1983 yılının beri iplik üretimi yapan Murat Yapı Tekstil’in Malatya’daki fabrikasının iplik test laboratuvarlarının iklimlendirmesinde de İmbat hassas kontrollü klima tercih edildi. EC veya opsiyonel olarak AC plug fanlı modellerinde üstün enerji tasarrufu sağlayabilen İmbat hassas kontrollü klimalar aynı zamanda yüksek duyulur ısı oranı ile mahalin ihtiyacı olan her türlü iklimlendirme gereksinimi karşılıyor, minimum işletim masrafı sağlıyor.