Header Reklam
Header Reklam

Skyland İstanbul’un Tercihi Tanpera

30 Mart 2021 Dergi: Nisan-2021
Skyland İstanbul’un Tercihi Tanpera

Yeni nesil yaşam merkezi olan Skyland İstanbul pompalı genleşme ve basınçlandırma sisteminde Tanpera markasını tercih etti.

Eroğlu Grubu tarafından İstanbul Seyrantepe’de, 284 metre yükseklik ile Türkiye’nin en yüksek yapı kompleksi olan Skyland içerisinde barındırdığı

  • 22.800 m2 Konut ve Alışveriş Merkezi
  • 44.900 m2 İş Merkezi
  • 53.300 m2 Konut ve Yaşam Alanları ile sadece Türkiye’nin değil, dünyanın önemli niteliklere sahip yapılarından biri olarak öne çıkıyor.

Skyland, ısıtma ve soğutma devrelerinde genleşme/basınçlandırma sistemleri için Tanpera markasını tercih etti.

Yeni nesil yaşam merkezi kompleksinde;

Tüm yazılım ve tasarımları Tanpera Ar-Ge Departmanı tarafından geliştirilmiş, Podyum katları Isıtma kapasitesi Q=2.900 kW ve işletme basıncı = 6,5 bar için 1 adet, Podyum katları Soğutma kapasitesi Q=5.300 kW ve işletme basıncı = 6,0 bar için 1 adet Tanpera Pompalı Genleşme/Basınçlandırma Sistemi TPG/P (Profesyonel) serileri kullanıldı.

tanpera-pompali-genlesme-ve-basinclandirma-sistemiTanpera Pompalı Genleşme/Basınçlandırma Sistemleri işletme basıncını -/+ 0,1 bar hassasiyetle sabit tutabiliyor. TPG/P serisinin standart özelliği olan “Hava Alma Modu” fonksiyonu ile birlikte sisteme fazla hava (oksijen) girişini önlüyor. Bu sayede ısı transferi optimize edilmekte ve korozyon problemi azaldığı için tesisat ve tesisat ekipmanlarına uzun ömür sağlanıyor.

Tanpera Pompalı Genleşme/Basınçlandırma sisteminde kullanılan tank hacmi membranlı tip klasik genleşme tanklara göre çok daha küçük hacimler ile çözülmüştür. İşletmenin güvenliği için “Membran Arıza Sistemi” dahil edilmiştir. Isıtma veya soğutma devrelerinde önüne geçilemeyen su kayıpları için veri kayıtlı ve aşırı su tüketim bildirim fonksiyonlu “Otomatik Su Besleme Sistemi” ile donatılmıştır.