Header Reklam

Sırbistan Pazarında Flexiva Yükselişte

10 Nisan 2021 Dergi: Mayıs-2021
Sırbistan Pazarında Flexiva Yükselişte

Sırbistan’ın en büyük ölçekli ve prestijli projelerinde Flexiva tercihi artış gösteriyor.

Sırbistan’ın en büyük kentsel dönüşüm projesi Belgrad Waterfront, Tuna nehrine bağlı Sava nehrinin sağ kıyısında, Sava amfi tiyatrosunu canlandırarak yükselen ve Sırbistan Hükümeti tarafından yönetilen 3.5 milyar USD’lık bir yatırım. Belgrad’ın şehir panaromasını ve ekonomisini iyileştirmeyi amaçlayan proje, 7 otel, 2.000 ofis, AVM ve 6.000 dairelik apartman bloklarından oluşuyor.

130 milyon Euro değerindeki Prestijli Lüks Konut Kompleksi Wellport, stüdyolardan 4 yatak odalı dairelere kadar değişen 500 adet son teknoloji konut biriminden oluşuyor. Kompleks dört aşamada inşa ediliyor. Proje, Wellport sakinlerine doğal malzemelere dayanan birinci sınıf kalitenin yanı sıra en modern teknolojiler ve enerji verimliliği ilkeleriyle el ele giden özenle seçilmiş malzemeler sunacak şekilde tasarlandı.

Tarih boyunca Belgrad kentinin merkezi olan Dorcol’da 2 hektarlık arsa üzerinde yaklaşık 100.000 m² konut ve ticari alan olarak projelendirilen karma yaşam projesi Novi Dorćol, Eski Kent'in kalbinde yeni bir yüksek kaliteli modern yaşam vahası yaratıyor. Yeni yaşam merkezi, Novi Dorćol eski Platnara yönetim binasının bazı kısımlarını Belgrad’ın kentsel tarihinin önemli bir bölümünü yansıtacak şekilde koruyarak, modern yaşam tarzı ve konforunu sunacak. Komplekste, spa içeren bir havuz, restoranlar, anaokulları, oyun alanları ve diğer hizmet ve ticari alanlar mevcut olacak.

Belgrad’ın yapı sektörünün en önde gelen bu projelerinde Flexiva’nın SKY Serisi yangına karşı alev iletmez esnek hava kanalları kullanılıyor. Yurt içinde de sayısız seçkin projenin tercihi olan SKY serisi, yurt dışında da başarı grafiğini düzenli olarak yükseltiyor. Sırbistan’da pazar konumunu güçlendiren Flexiva’nın, TS EN 13180 Standartlarına uygun olarak üretilen SKY serisi, hava sızdırmazlığı konusunda, standartların üzerindeki basınç altında testlerden geçerek üstünlüğünü ispatlıyor.