Header Reklam
Header Reklam

Silvan Barajı’nda, Enerji Verimliliği Yüksek ETNA Ürünleri Tercih Edildi

06 Temmuz 2024
Silvan Barajı’nda, Enerji Verimliliği Yüksek ETNA Ürünleri Tercih Edildi

Atatürk Barajı’ndan sonra GAP’ın en büyük sulama barajı olma özelliğini taşıyan Silvan Barajı’nda, enerji verimliliği yüksek ETNA çözümleri tercih edildi.

Kulp çayı üzerine inşa edilen Silvan Barajı; 175,5 metre yükseklik, 8,7 milyon metreküp dolgu hacmine sahip gövdesi ile Türkiye'nin ve Avrupa'nın en yüksek ön yüzü beton kaplı kaya dolgu barajı özelliğiyle ön plana çıkıyor. 

GAP’ın yıldız barajlarından olan Silvan Barajı’nda; ETNA HF-KO serisi frekans kontrollü hidrofor sistemleri, EFP D/DP serisi drenaj pompaları ve NFPA 20 normuna uygun yangın pompası tesis edilmiştir.

ETNA HF-KO Serisi Frekans Kontrollü Hidrofor Özellikleri

Baraj projesi kapsamında tesis edilen ETNA HF-KO serisi frekans kontrollü hidrofor sistemleri; talep edilen değişken debide suyun, sabit basınçta teminini garanti ederek kullanıcılara kesintisiz bir konfor sunmaktadır. Yeni nesil pompa üzerine monte edilebilir HYDROKON sürücü ve IE3 motorlu HF-KO serisi hidrofor sistemlerinin kullanımı ile klasik hidrofor sistemlerine oranla işletim giderleri minimize edilmekte, sessiz çalışma ve mekanik aşınmaların azalmasıyla uzun ürün ömrü sağlanmaktadır.

  • Pompa Giriş-Çıkış Gövdesi  : GG25 Pik Döküm
  • Pompa Gövdesi                    : AISI304 Paslanmaz Çelik
  • Fan ve Difüzör                      : Noryl
  • Pompa Mili                           : AISI420 Paslanmaz Çelik
  • Mekanik Salmastra               : Karbon / Seramik / EPDM
  • Frekans kontrol sürücüsü     : HYDROKON
  • Maksimum Debi                   : 60 m³/ h / pompa
  • Maksimum Basınç                : 200 mSS
  • Akışkan Sıcaklığı                  : 0 - 40°C

Yerli üretimden aldığı güç ile ihracat ve istihdama sağladığı katkıyla Türkiye’nin pompa teknolojileri sektörünün lider firması ETNA; gelişmiş pompa özelliklerini ileri teknoloji ile buluşturarak kaliteli, güvenilir, çevreye duyarlı ve düşük işletme maliyetli ürünlerini sektörün ve son kullanıcıların hizmetine sunuyor. 47 yılı aşan üretim ve sektör tecrübesi ile ETNA, Türkiye’de ve dünyanın pek çok ülkesinde tercih ediliyor ve güvenle kullanılıyor.