Header Reklam

SEV Koleji Çekmeköy Kampüsü, UL-FM Onaylı Etna Yangın Pompasını Tercih Etti.

04 Haziran 2022
SEV Koleji Çekmeköy Kampüsü, UL-FM Onaylı Etna Yangın Pompasını Tercih Etti.

Türkiye’nin önde gelen prestijli okullarından SEV Koleji çekmeköy kampüsünde,  ETNA güvencesi ve uzmanlığında yüksek enerji verimliliğine sahip frekans kontrollü pompa ve hidrofor sistemleri, atık su toplama tahliye üniteleri ve dreanj pompaları, UL&FM onaylı yangın pompası tercih edildi.

UL nedir? ABD merkezli Underwriters Laboratories Inc. (UL), ürün güvenirliği konusunda standartlar hazırlayan ve bu standartlar kapsamında malzemelerin, ürünlerin, yapıların, tesislerin, proseslerin veya sistemlerin güvenirliğini test eden bağımsız bir ürün güvenlik sertifikasyon kuruluşudur.

FM nedir? FM Approvals, FM Global’in şirketler için endüstriyel, ticari ürün ve servisleri sertifikalandıran birimidir. FM Approvals, üçüncü taraf test ve belgelendirme hizmetleri konusunda uluslararası bir liderdir. Mal hasarını önleme, ürün ve hizmetlerin ticari ve endüstriyel tesislerde kullanılmak üzere en yüksek kalite, teknik bütünlük ve performans standartlarına uygun olmasını sağlar.

SEV Koleji-Çekmeköy kampüsüne tesis edilen 1000gpm@155psi ETN UF Serisi UL Listeli ve FM Onaylı yangın pompası; tek kademeli, uçtan emişli pompalar, koruma kontrol panoları, pilot pompasının yanı sıra standart yangın pompası sistem aksesuarlarıyla eksiksiz bir set olarak teslim edilmektedir.

ETN UF Serisi Malzeme Özellikleri    :

  • Pompa Gövdesi        : GGG40 Sfero Döküm
  • Fan(çark)                  : Bronz (CuSn10)
  • Pompa Mili                : AISI420 Paslanmaz Çelik
  • Sızdırmazlık              : Yumuşak salmastra
  • Rulman                     : Uzun ömürlü, gresli, kapalı tip


Tasarım Özellikleri:

  • Pompa performans testleri, UL 448 ve FM 1319 standartlarının şartlarını sağlamaktadır.
  • Ana pompa boyutları DIN 24256’ya göredir.
  • Pompa flanşları ISO 7005 PN16 standardına uygun olarak tasarlanmıştır. Opsiyonel olarak ANSI/ASME B16.1 Class 300 olarak üretilebilir.
  • Tek emişli olan kapalı çark, eksenel yüke karşı aşınma halkalarıyla ve dinamik olarak rulmanlar ile dengelenmiştir.
  • Suyla temas eden cıvata, somun vb. elemanlar bronz veya korozyona dayanıklı malzemeden imal edilmiştir.


Yeniliklere öncülük eden ETNA, gelişmiş pompa özelliklerini ileri teknoloji ile buluşturarak kaliteli, güvenilir, çevreye duyarlı ve düşük işletme maliyetli ürünlerini sektörün ve son kullanıcıların hizmetine sunuyor. 46 yılı aşan üretim ve sektör tecrübesi ile ETNA, Türkiye’de ve dünyanın pek çok ülkesinde tercih ediliyor ve güvenle kullanılıyor. 
 Slider Altına