Header Reklam
Header Reklam

Romanya’daki Spor Salonları İmbat’ı Tercih Ediyor

10 Ekim 2022 Dergi: Kasım-2022
Romanya’daki Spor Salonları İmbat’ı Tercih Ediyor

İmbat, Eylül ayı içerisinde, Romanya’daki üç spor salonuna daha ürünlerini ihraç etti. Viisoara Sport Hall, Sport Hall Hidrosalt ve Mihaela Sport Hall isimli spor salonları İmbat’ı tercih etti. Firmadan yapılan açıklama şu şekilde:

“İlk kez 21 yıl önce çatı tipi klima üretimine başlayan, 2015 yılında da Türkiye’de ilk dünyada ise 7. Eurovent sertifikasına sahip olan İmbat, Avrupa ülkeleri başta olmak üzere 50’den fazla ülkeye, diğer ürünleri ile çatı tipi klima ihracatı gerçekleştirmektedir. Dünya devi rakiplerinin sahası olan Avrupa’ya da ürün satabilen nadir Türk iklimlendirme şirketlerinden olan İmbat, ürünlerinin yurt dışı satışının hemen hemen yarısını Almanya, Avusturya, Portekiz, Romanya, Sırbistan, Rusya, İngiltere, İsviçre gibi önemli pazarlara artarak gerçekleştirmektedir.

2023 yılı İmbat için ihracatını kat be kat artırdığı, yurt dışında da büyük projelere imza attığı bir yıl oldu ve bu talep artarak sürüyor. Üç kıtada ihracatı süren İmbat, Güney Amerika’ya ve Küba’ya cihaz göndermeye başlamış ve sürdürmektedir.

Romanya da birçok spor salonunda kullanılan cihazlarımıza talep gün geçtikçe artmakta olup, Eylül ayı içinde, Viisoara Sport Hall,  Sport Hall Hidrosalt ve  Mihaela Sport Hall olmak üzere üç okulun spor salonlarının cihazları da imal edilmiş ve gönderilmiştir.

İhracat gerçekleştirdiğimiz ülkelerden Romanya da dahil 25 tanesinde satış sonrası organizasyonuna da sahip partnerlerimiz var ve bu pazarlarda işbirliklerimiz başarıyla devam etmektedir.

İmbat çatı tipi klima cihazları, tasarımlarına özel geliştirilmiş yazılımla kontrol edilebilir, özel kontrol sistemi ile bina yönetim sistemlerine bağlanabilir, uzaktan set değerleri izlenebilir ve ayarlanabilir özelliktedir. Değişken soğutma yüklerine göre kompresörler eşit yaşlanır, maksimum enerji tasarrufu sağlanır. Standart olarak çift cidarlı üretilen cihazlar, %100 taze hava ile çalışabilmekte ve EC plug fan, asimetrik kompresör, mikroişlemci kontrol ile maksimum enerji tasarrufu ile en verimli çalışma koşullarında çalışmaktadır. Proje ve mahal ihtiyacına göre özel tasarlanabilen üfleme yönleri, alttan, alından, üstten veya alttan seçilebilmektedir.

İmbat olarak 30. kuruluş yılımızı geride bıraktık ve biz sektörümüzün faal olan 12 Ar-Ge merkezinden biri olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz.  Bugün ithal markaların oldukça aktif ve ağırlıklı olduğu bir pazarda, sektörün önemli oyuncularından biri olarak güçlenerek İstikrarlı bir çalışkanlıkla, daha iyi teknolojilerle daha yaşanabilir bir çevre için çalışmaya ve üretmeye devam ediyoruz”.