Header Reklam
Header Reklam

Pa-Flex Yeni Yılda Yeni Projelere İmza Atıyor

24 Ocak 2022 Dergi: Şubat-2022
Pa-Flex Yeni Yılda Yeni Projelere İmza Atıyor

Pa-Flex yeni yılda iki yeni projeye imza attı. Bu projelerden biri Ankara Atılım Üniversitesi Tıp ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Ar-Ge binası, diğeri ise Arnavutluk’ta inşa edilen Arena Marriott Hotel projesi oldu.

Pa-Flex, Ankara Atılım Üniversitesi Tıp ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Ar-Ge binasına elastomerik kauçuk levha ve boru ürünleriyle katkı sağladı. Projede P-Flex’in havalandırma kanallarında darbe ve yırtılmalara dayanımlı levha tipi, ısıtma-soğutma ve tesisat borularında da yüksek buhar difüzyon direncine sahip yalıtım boru tipi ürünleri tercih edilmiştir.

Toplam 27.448,19 m² inşaat alanında yapılacak olan bina tamamlandığında 295 kişilik bir konferans salonuna, 100 ofise, 3.578 m² landa kurulu 36 laboratuvara ve 140 araç kapasiteli bir otoparka sahip olacak. Yapıda ayrıca 780 m² büyüklüğünde bir kafeterya, 1.785 m² büyüklüğünde ve 1214 kişilik 10 amfi, çalışma alanları ve okuma salonu yer alacak.

arena-marriot-otelPa-Flex yurtiçinde olduğu kadar yurtdışında da tanınan ve tercih edilen bir marka. Yurtdışında Pa-Flex elastomerik kauçuk levha ve borularının kullanıldığı projelerden biri de Arnavutluk’ta inşa edilen Arena Marriott Hotel projesi. Proje kule ve stadyumdan oluşan bir kompleks projesi. İnşaatın tamamlanmasının ardından kompleksin kule bölümü, dünyanın en tanınmış otel zincirlerinden biri olan Marriott International’a ev sahipliği yapacak. 140 metre yüksekliğinde, 24 katlı olarak planlanan otel, Arnavutluk’un en yüksek binası olacak. Alanın hemen üzerinde lüks bir oda katı, stadyumun VIP ağırlama alanı ve misafirler için diğer hizmetler ile büyük bir ortak restorandan oluşan projenin yaklaşık 159 odası, SPA, konferans salonları, fitness vb. alanları da olacak.