Header Reklam

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, İklimlendirme için Alarko VRF Sistemlerini Tercih Etti

10 Ağustos 2022 Dergi: Eylül-2022
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, İklimlendirme için Alarko VRF Sistemlerini Tercih Etti

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, üniversite öğrencileri ve personelleri için tasarlanan Sezai Karakoç Öğrenci Yaşam Merkezi’nin iklimlendirmesi için Alarko VRF tercih etti. Proje içerisinde 46 adet iç ünite ve 7 adet dış üniteli Alarko VRF sistemleri kullanıldı.

Alarko VRF Sistemleri tüm mahallerde kullanılabilmesi için geniş kapasite aralıklarına sahip, çok çeşitli iç üniteler ile birlikte sağlayarak çeşitli otomasyon sistemleri ve merkezi kontroller ile birlikte koordineli olarak çalışıyor.

Alarko VRF Sistemleri

Gelişmiş buhar enjeksiyonlu DC inverterli kompresör, soğutucu akışkan dolaşımını artırıyor ve hem soğutma hem de ısıtma kapasitesini yükseltiyor.

Çalışma çevrimi, çok üniteli bir sistemdeki dış ünitelerin ve her bir ünitedeki kompresörlerin çalışma süresini eşitleyerek kompresör ömrünü önemli ölçüde uzatıyor.

Ünite, soğutucu akışkanlı soğutma teknolojisi kullanarak elektrik kontrol kutusunu soğutuyor. Elektrikli kontrol bileşenlerinin ortalama sıcaklığını yaklaşık 8 derece düşürerek kontrol sisteminin kararlı ve güvenli çalışmasını sağlıyor.

Yenilikçi tasarlanmış toz temizleme fonksiyonu, dış ünitenin tozu kendi başına önlemesini sağlıyor. Yenilikçi tasarımlı otomatik kar temizleme fonksiyonu ise dış ünitede kar birikmesini önlüyor. Dış ünitelere standart olarak aşırı olmayan koşullar için korozyon önleyici işlem uygulanıyor.Slider Altına