Header Reklam

Mimsan, Erzurum Şehir Hastanesi’nin Kazanlarını Devreye Aldı

02 Mayıs 2021 Dergi: Mayıs-2021
Mimsan, Erzurum Şehir Hastanesi’nin Kazanlarını Devreye Aldı

Mimsan, kazan teknolojilerindeki 38 yıllık tecrübesiyle Erzurum Şehir Hastanesi’nin yüksek verimli kazanlarını devreye aldı. 

Mimsan, ileri kazan teknolojileri ile Türkiye’nin farklı bölgelerindeki prestijli projelerde yer almaya ve müşterilerinin ihtiyacına uygun çözümler sunmaya devam ediyor. Mimsan son olarak Erzurum’da 419 bin metre kare alana 4 blok şeklinde inşa edilen Erzurum Şehir Hastanesi’nde hizmet verecek olan ve 5000 kW (4.300.000 kcal/h) kapasiteye sahip 5 adet MG Serisi Sıcak Su Kazanı ile ekonomizörleri devreye aldı. 

570 yatak kapasitesi, 39 ameliyathanesi, 272 yoğun bakım yatağı ve 310 poliklinik odası ile Türkiye’nin ve Ortadoğu’nun en büyük kapasiteli hastanelerinden biri olan Erzurum Şehir Hastanesi’nin kazan teknolojilerine entegre edilen ekonomizörler sayesinde hastanenin işletmesinde yüksek verim elde edildi. 

mimsan-erzurum-sehir-hastanesiEnerji kaynaklarını verimli kullanan kazan teknolojileri ile iklim kriziyle mücadelede etkin rol oynayan Mimsan, MG Serisi Sıcak Su Kazanıyla yüzde 95’e varan yüksek yanma verimi sağlayarak yakıt tüketimini azaltıyor. Böylece atmosfere salınan atık gaz oranını düşürerek hem çevreyi hem de enerji kaynaklarını koruyor.

Ulusal ve uluslararası normlara uygun olarak terzi usulü üretilen “MG Serisi Sıcak Su Kazan”ları, kaskad kazan kontrol panelleri üzerinden uzaktan kontrol edilip yönetilebiliyor. Kazan suyu çıkış sıcaklığı da dış hava sıcaklığına göre kazan kontrol paneli üzerinden ayarlanabiliyor. Böylece cihaz, çalışması istenilen saatlerde konfor şartlarına uygun olarak çalıştırılabiliyor, diğer saatlerde ise ekonomi moduna alınarak, tasarruf edilmesi sağlanıyor.Slider Altına