Header Reklam

Meva Şehir, Yangın Anında Yangın Damperleri ile Doğu İklimlendirme Güvencesinde

20 Mayıs 2021 Dergi: Haziran-2021
Meva Şehir, Yangın Anında Yangın Damperleri ile Doğu İklimlendirme Güvencesinde

Isı ve yangın yönetmeliklerine uygun olarak tasarlanan Meva Şehir’de, Ünsal Group Doğu İklimlendirme’nin yangın damperlerine güveniyor.

Ankara Eryaman’da yükselen Meva Şehir Projesi, 1 milyon metrekareden fazla arsa alanı ve 300 bin metrekare peyzaj alanı ile Ankara’nın en büyük ve gözde inşaat projeleri arasında yerini alıyor. Fırın, kafe ve restoranları, 18 blokta 1800 konutu, alışveriş merkezi, 7 bin metrekare göleti, sosyal tesisleri, yeşil alanları, proje içinde yer alan okulu ile dopdolu bir yaşam alanı sunuyor. Isı ve yangın yönetmeliklerine uygun olarak tasarlanan projede, Ünsal Group Doğu İklimlendirme’nin Yangın Damperlerine güveniyor. 

Doğu İklimlendirme bu önemli projede; yangın esnasında üzerindeki termik algılayıcı ve yangın damper motoru sayesinde otomatik kapanarak hava kanalından yangın ve dumanın diğer mahallere geçişini engellemek için ürettiği yangın damperleri ile yerini alıyor. EN 1366-2 standardına göre sızdırmazlık ve yangına dayanıklılık şartlarını yerine getiren, EN 13501-3 standardına göre EI-120(S) dayanım sınıfında yer alan damperler, 200x200 mm’den 1300x800 mm’ye kadar tek parça olarak üretilebiliyor. Hem dikey hem de yatay montaj test belgelerine sahip, 1300x800 mm ölçüsü ile Türkiye’de üretilen EI-120(S) sınıfı en büyük kesitli damper unvanını da taşıyor.