Header Reklam
Header Reklam

Mekatronik Mühendislik Prestijli Projelere İmza Atmaya Devam Ediyor

03 Haziran 2024
Mekatronik Mühendislik Prestijli Projelere İmza Atmaya Devam Ediyor

Türkiye’de Mekanik, Elektrik ve Tesisat Mühendisliği (MEP) sektörünün güçlü firmaları arasında yer alan Mekatronik Mühendislik AŞ, teknik altyapı ve otomasyon sistemlerinin sorunsuz işletilmesinde zirveye yerleşti. Şirketin Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı Arif Güler, “Yurt dışından danışmanlık talebi de alıyoruz.” dedi.

Mekatronik Mühendislik AŞ, yarım asra yaklaşan deneyimiyle Mekanik, Elektrik ve Tesisat Mühendisliği “Mechanical, Electrical and Plumbing Engineering” (MEP) hizmetlerinde, yurt içi ve yurt dışında yüksek kalitede çözümler üretiyor. Türkiye’de MEP alanında sektörün ön sıralarında yer alan marka, sağlık hizmetleri altyapı mühendisliğinde de adından söz ettiriyor.

Şirketin Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı Arif Güler, yapıların fiziksel sağlamlığı kadar altyapılarının sürdürülebilirliği ve işlerliğinin de önem kazandığını belirtti.

Akıllı binaların arkasındaki deneyimli ekip

Tüm yapıların bir ömrü olduğunu hatırlatan Güler, “Mekatronik Mühendislik olarak üstlendiğimiz tüm işlerde hem yapıların ömrünü sürdürülebilir uygulamalarla uzatmaya hem de içinde yaşayanların işlerini kolaylaştırmaya odaklanıyoruz. Günümüzde mekanik, elektrik ve sıhhi tesisat sistemleri, otomasyonla birbirine bağlı olarak çalışıyor. Akıllı binaların ortaya çıkmasında mühendisliğin tüm imkânlarını kullanan deneyimli bir ekiple çalışıyoruz.” diye konuştu. 

“Yurt dışından çok sayıda danışmanlık talebi alıyoruz”

Güler, hızlı ve kaliteli hizmet anlayışları sayesinde KKTC, Afganistan, Kazakistan, Özbekistan, Irak, Katar, Hırvatistan, Gürcistan ve Türkmenistan’da çok sayıda proje yürüttüklerini belirtti.

Yapılarda hayati önem taşıyan hizmet sürekliliğinin, Mekanik, Elektrik ve Tesisat Mühendisliği sayesinde sağlandığının altını çizen Güler, “Binaların ve tesislerin teknik altyapısını ilk günkü gibi işler ve bakımlı tutmak büyük önem taşıyor. Bu konudaki liderliğimiz, yurt dışında da takdirle izleniyor. Avrupa ülkelerinden gelen talep üzerine onlara da danışmanlık sunuyoruz.” bilgilerini paylaştı.

Türkiye’nin önemli projelerini üstlenmeyi sürdürüyor

MEP hizmetleri yanında P1 hizmetlerinde de oldukça uzmanlaştıklarını anlatan Güler, bu alanda T.C. Sağlık Bakanlığı’nın verdiği en yüksek puanları alarak sektör lideri haline geldiklerine dikkati çekti.

İzmir Bayraklı, Aydın ve Kütahya şehir hastaneleri ile Gayrettepe - İstanbul Havalimanı Metro istasyonunun mekanik mühendislik çalışmalarının sürdüğünü anlatan Güler, İstanbul Finans Merkezi’nde üstlendikleri çalışmanın devam ettiğini belirtti. Güler, Türkiye’de alanının en büyükleri arasındaki bu projelerle Mekatronik Mühendislik AŞ’nin uzmanlığını kanıtladığını da sözlerine ekledi.