Header Reklam

KYK Öğrenci Yurtlarının İklimlendirmesinde İmbat Var

28 Nisan 2021 Dergi: Mayıs-2021
KYK Öğrenci Yurtlarının İklimlendirmesinde İmbat Var

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Doğu Yerleşkesi yanında inşa ettiği 2000 kişilik öğrenci yurdunun ve Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Yerleşkesi içerisinde inşa edilen 1000 kişilik öğrenci yurdunun iklimlendirmesinde İmbat çatı tipi klima cihazları tercih edildi.

Güçlü bir yükseköğretim yapısıyla Isparta’da kurulan Süleyman Demirel Üniversitesi, akademik birimleri ve etkinlikleriyle ortalama 80.000 kayıtlı öğrenciye sahip. Alaaddin Keykubat Üniversitesi ise 14.000’e yakın kayk-alanya-imbatöğrenciyle Alanya’da akademik, sosyal ve kültürel gelişim sunuyor. Her iki üniversitede kullanılan cihazların tümü, projeye uygun olarak %100 taze havalı, plakalı ısı geri kazanımlı ve doğalgaz brülörlü olarak tasarlandı.

30. kuruluş yılındaki İmbat, 1999 yılından bu yana tasarlayıp ürettiği çatı tipi klimaları için 2015 yılında A ve B enerji sınıfında Eurovent sertifikası aldı. Cihazlarında asimetrik soğutma, çift cidar, termodinamik ısı geri kazanımı, IoT ile uzaktan kumanda, günlük veya haftalık programlanabilen, Modbus veya Bacnet bina yönetim sistemlerine uyumlu, uzaktan kumanda kontrolü ile kullanıcılarına gerekli mahal iklimlendirmesini oda içinden kontrol edebilme imkanı gibi teknolojik özellikler sunuyor. 

Proje ve mahal ihtiyacına göre özel tasarlanabilen üfleme yönleri, alttan, alından, üstten veya alttan seçilebiliyor. Cihazlar ile dış hava koşullarına göre %100 taze hava ile free cooling yapılarak minimum enerji harcaması sağlanıyor. Düşük dış hava koşullarına uygun tasarlanan İmbat çatı tipi klimalar istenen mahal koşullarında çalışabiliyor.Slider Altına