Header Reklam
Header Reklam

Konya'nın En Büyük Su Temalı Projesi Zermeram’da Wilo İmzası

21 Eylül 2023 Dergi: Ekim-2023
Konya'nın En Büyük Su Temalı Projesi Zermeram’da Wilo İmzası

Dünya genelinde su teknolojileriyle öne çıkan ve su yönetimi, bina teknolojileri, endüstri alanlarında faaliyet gösteren Wilo, büyük projelere imza atmaya devam ediyor. Konya’nın en büyük su temalı karma projesi olan Zermeram projesinin ilk etabı olan Elmas Evler kısmında Wilo ürünleri kullanıldı.
Su teknolojisi alanında uzman ve yüksek verimliliğe sahip ürünleriyle Türkiye’nin önde gelen markaları arasında yer alan Wilo, Konya’nın en büyük su temalı karma projesi Zermeram’da yer aldı. Projede Wilo’nun geniş motor ve malzeme seçenekleri ile -20 ve +140 °C arasındaki geniş sıcaklık aralığı sayesinde en farklı uygulamalarda bile kullanıma uygun çok yönlü pompaları Wilo-Atmos GIGA-N ürünü kullanıldı. Ürün yangın sırasında ihtiyaç duyulan basıncı ve debiyi karşılayarak güvenliği sağlamak amacıyla projede tercih edildi. 
Zermeram projesinde şebeke suyunun yetersiz olduğu alanlarda basınçlı su temin etmek amacıyla ise Wilo Helix hidrofor sistemleri tercih edildi. Böylece projenin güvenliği bir adım daha ileri taşındı. HVAC sistemlerinde kullanılacak Wilo-Yonos MAXO-D ikiz pompalar ile vana, çekvalf gibi bağlantı setlerinin sayısı azaltılarak enerji verimliliği artırılıyor ve bakım maliyetleri düşürülüyor.