Header Reklam

Kervan Gıda’da Güvenilir Hava için Tercih Aldağ

22 Nisan 2021 Dergi: Mayıs-2021
Kervan Gıda’da Güvenilir Hava için Tercih Aldağ

Gıda sektörünün önde gelen kuruluşlarından Kervan Gıda’da güvenilir hava için Aldağ cihazları tercih edildi. 

Geçen yılın sonunda halka arz edilen Kervan Gıda, Manisa Akhisar’daki tesislerinin genişletilmesi ile toplam üretim kapasitesini 2020 yılı sonu itibarıyla 72.300 tona yükseltti. 2.100 çalışanı bulunan gıda sektörünün lider kuruluşu Kervan Gıda’nın yenilenen tesisinde; Aldağ’ın 10.000- 30.000 m³/h kapasite aralığında sulu bataryalı, nem alma rotorlu klima santralleri, gizli tavan tipi fancoilleri, hücreli aspiratörleri güvenilir hava koşullarını sağlayacak. 

Aldağ klima santrallerinin iç ve dış sac cidarları arasında, yanmazlık sınıfı A1 olan taşyünü kullanılıyor. Gövde panellerinin iç ve dış sacları daldırma galvanizli çelikten mamuldür, dış sac RAL 9002 polyester esaslı toz boyalı olarak imal ediliyor. Gövde mekanik dayanım sınıfı, en üst değer olan D1’dir. Aldağ Ar-Ge departmanının pusulası sayılan enerji verimliliği, tüm Aldağ cihazları için aynı hassasiyetle gözetiliyor.

Taze hava ihtiyacını karşılarken enerji ekonomisi yapabilmek üzere kullanılan Aldağ ısı geri kazanım cihazlarında, çok sessiz çalışan direkt akuple motora sahip radyal fanlar, yüksek verimli reküperatör bulunuyor. Maksimum ses yutumu ve ısı izolasyonu yapılmış tam sızdırmaz galvaniz sacdan toz boyalı hücresi ile kompakt bir cihazdır. Dış havayı kışın ortam sıcaklığına getirebilmek için isteğe bağlı olarak elektrikli ısıtıcıya sahiptir.

Aldağ gizli tavan tipi fancoiller, düşük gövde ağırlığı ve dar tavan hacimlerinde uygulama kolaylığı sağlayan kompakt yapısıyla montaj ve bakım esnasında da kolaylık sağlıyor. Servis ve bağlantı yönlerinin isteğe bağlı olarak değiştirilebilmesi ile tasarım ve kullanım esnekliğine sahiptir. Bakır borular üzerine mekanik şişirme metodu ile sabitlenen standart ölçülerde alüminyum kanatlar sayesinde en yüksek ısıl verim sağlanıyor.

Montaj, demontaj, bakım ve servis kolaylığı düşünülerek tasarlanan Aldağ hücreli aspiratörler, öne eğik çift emişli fan- kayış kasnak tertibatı, seçilen fan ve motor grubu ve özel ses izolasyonu sayesinde, akustik konfor beklentilerini karşılıyor.

Aldağ cihazları, sorunsuz işletim, enerji ekonomisi, kolay kurulum ve bakım özelliği ile akılcı yatırım maliyetini en iyi seviyede optimize ederek endüstriyel alanda da yapılan tercihlerin başında geliyor.Slider Altına