Header Reklam

İzmir’deki İlk Chilled Beam Projesine Agon Mekanik İmzası

18 Ağustos 2020 Dergi: Eylül-2020
İzmir’deki İlk Chilled Beam Projesine Agon Mekanik İmzası

AERA İklimlendirme Teknolojileri’nin İzmir Torbalı Pancar OSB’deki yeni fabrika binası ve yönetim ofislerinde Swegon PARASOL konfor modülleri tercih edildi.

İklimlendirme sektörüne yüksek verimli ve kaliteli havalandırma üniteleri sağlamak için 2016 yılında Alman-Türk ortaklığı ile giriş yapan AERA İklimlendirme Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş., kuruluş planlamasına uygun şekilde İzmir Torbalı Pancar OSB içinde yeni fabrika binası ve yönetim ofisleri yapımına devam ediyor.

8000 m2 üretim ve 2000 m2 ofis alanına sahip olan yeni yatırımda Agon Mekanik’in pazara sunduğu Swegon PARASOL Konfor Modülleri (yeni nesil active chilled beam sistemi) tercih edildi. 

Ofis alanları, eğitim sınıfları, toplantı odaları ve sosyal alanlarda Swegon’un chilled beam sistemleri için geliştirdiği CONDUCTOR W4.1 otomasyon sistemi kullanılacak. AERA EVO R serisi yüksek enerji geri kazanımlı ve entegre otomasyon sistemine sahip klima santralleri tarafından sağlanan taze hava, CONDUCTOR ile enerji verimi ve hava kalitesi kriterleri gözetilerek talep kontrollü olarak (DCV) yönetilecek. Toplantı odaları ve sınıflar gibi taze hava ihtiyacı yüksek bölümlerde aktif chilled beam modüllerine ek olarak EAGLE Free açık tavan difüzörleri kullanılarak, yüksek konfor seviyesi korunmuş olacak. 

Üretim alanlarının iklimlendirilmesi için AERA EVO-M serisi santraller ve Swegon’un yüksek tavan difüzörü FALCON HF kullanılacak.

Konuyla ilgili Agon Mekanik tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “2005 yılından itibaren Swegon PARASOL konfor modülleri ile düşük işletme maliyeti ve yüksek konforun avantajını yaşayan müşterilerimiz gibi İzmir’deki bu ilk ve önemli referansta AGON Mekanik ve Swegon’u tercih eden AERA yönetimine teşekkür ederiz.” Slider Altına