Header Reklam
Header Reklam

İZLADAŞ Laboratuvarlarında İmbat Hassas Kontrollü Klima Cihazları Kullanılıyor

14 Mayıs 2020 Dergi: Temmuz-2020
İZLADAŞ Laboratuvarlarında İmbat Hassas Kontrollü Klima Cihazları Kullanılıyor

İklimlendirme ve soğutma sektöründe 29 yıldır yüzde 100 yerli sermaye ile faaliyet gösteren İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri, ürünleriyle birçok prestijli projede yer alıyor. Türkiye’de pamukta yetkili sınıflandırıcı lisanslı ilk ve tek laboratuvar olma özelliğini taşıyan İZLADAŞ ile yedi yıldır süregelen işbirliği de bu projelerden biri. 

CSITC (Commercial Standardization of Instrument Testing of Cotton) tarafından düzenlenen laboratuvarlar arası karşılaştırma çalışmasına, 2017 yılında katılmaya başlayan ve çalışmanın tüm etaplarında önemli başarılar elde eden İZLADAŞ 2020/1. etabında da bu başarısını devam ettirdi. 31 ülkeden 65 laboratuvar ve 104 cihazın katıldığı karşılaştırma testine bu yıl 4 cihaz ile katılım sağladı. RoundTrials 2020/1. etap sonuçlarına göre; İZLADAŞ tüm özelliklerde referans değere en yakın ölçüm sonucu vererek en iyi değerlendirme skorunu elde etti. İZLADAŞ Urfa Şubesi Laboratuvarı’nda hizmet veren 210 kod no’lu cihaz dünyada 1. sırada (0,17 Evalution Skoru), Urfa Şubesi 209 no’lu cihaz ve İzmir’de faaliyet gösteren İZLADAŞ merkez laboratuvar 2. sırada (0,18 Evalution Skoru), Selçuk şube laboratuvarı ise 3. sırada (0,19 Evalution Skoru) yer aldı. Dört farklı numunede beş gün süre ile yapılan çalışma sonucunda tolerans değerleri içinde ölçüm sonuçları vererek 100 tam puan aldı. İZLADAŞ aynı değerlendirme kapsamında 2018 ve 2019 yıllarında da birincilikler elde etmişti.

İZLADAŞ’ın başarı elde ettiği tüm laboratuvarlarda, ihtiyaç duyulan sıcaklık ve nem değerlerinin ideal düzeyde korunması için RH %65 +/-2 bağıl nem ve 21°C +/-0,5 sıcaklık  toleranslarında sabitlenebilen, -30 °C ve +45 °C sıcaklık aralığında rahatlıkla çalışabilen, 0,9-1 duyulur ısı oranları ile çalışan, EC plug fanlı isteğe bağlı olarak DC Inverter kompresör opsiyonları ile, gerektiğinde kanal bağlantılı ve özel debide, oransal nemlendiricili, kademeli elektrikli ısıtıcılı, aynı zamanda internet üzerinden izlenebilme ve bina otomasyon sistemlerine bağlanabilme, mikroişlemci kontrol paneli, günlük ve haftalık olarak programlama özellikleri ile olan, yüzde yüz yerli tasarım ürünü İmbat hassas kontrollü klima cihazları kullanılıyor.

İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri, 1998 yılından bu yana, 6 ila 220 kW arası soğutma kapasitesine sahip hassas kontrollü klima cihazlarının üretimini gerçekleştiriyor.