Header Reklam

İstanbul Uluslararası Finans Merkezi’nin Kalbi Ziraat Kuleleri’nde de Aironn Var

13 Ekim 2020 Dergi: Ekim-2020
İstanbul Uluslararası Finans Merkezi’nin Kalbi Ziraat Kuleleri’nde de Aironn Var

Ziraat Kuleleri’nde otopark ve kuleler dahil kullanılacak tüm fanlar Aironn imzasını taşıyacak. Proje için üretilen fanlar, uluslararası sertifikalara sahip olup, performansları, itki güçleri, yangına dayanımları, Aironn Kartepe Tesisindeki test laboratuvarlarında yapılan testlerin ardından sahaya sevk ediliyor.

3 milyon 200 bin metrekarelik alan üzerinde yer alan dev İstanbul Finans Merkezi projesi kapsamında, dünyanın en ünlü kulelerinde imzası bulunan mimarlık şirketi KPF’nin tasarımıyla Ziraat Bankası Kuleleri yükseliyor. 27.195,50 m² alanlı arsa üzerine 7 kat bodrum, 8 kat podyum üzerinde 40 ve 46 katlı iki kuleden oluşan toplam inşaat alanı 431.041 m² olan Ziraat Kuleleri’nin ekspertiz değeri; 1.211 milyar TL.

İstanbul Uluslararası Finans Merkezi’nin kalbinde yer alan görkemli yapılar, LEED Gold sertifikası standartları paralelinde tasarlandı. Atriyum alanı, oditoryum, ticari ve sosyal alanların harmanlandığı bu projede otopark ve kuleler dahil kullanılacak tüm fanlar Aironn imzasını taşıyacak. Aironn, daha önce de uluslararası ölçekte de cazibe merkezi olan pek çok projeyi referansları arasına almıştı. Ziraat Kuleleri için üretilen fanlar, uluslararası sertifikalara sahip olup, performansları, itki güçleri, yangına dayanımları, Aironn Kartepe Tesisindeki test laboratuvarlarında yapılan testlerin ardından sahaya sevk ediliyor. Projesinden müşavirliğine kadar pek çok uluslararası kuruluşun görev aldığı, Yeşil Bina Sertifikasyonuna sahip olacak bu projede, yaşamsal öneme sahip havalandırmanın aktif oyuncuları fanlar, Aironn Fan Mühendisliğinin ürünü olacak.  
 Slider Altına