Header Reklam
Header Reklam

İstanbul Uluslararası Finans Merkezi’nin Isıtma Sistemlerindeki Tercihi Mimsan

03 Kasım 2020 Dergi: Kasım-2020
İstanbul Uluslararası Finans Merkezi’nin Isıtma Sistemlerindeki Tercihi Mimsan

Mimsan, İstanbul Ümraniye’de yaklaşık 300.000 metre kare alan üzerine inşa edilen “İstanbul Uluslararası Finans Merkezi”nin ısıtma sistemlerindeki çözüm ortağı oldu.

Mimsan, ileri kazan teknolojileri ile Türkiye’nin prestijli projelerine katma değer sunmaya devam ediyor. İstanbul’un yaşam kalitesinin yükseltilmesi ve 2023 yılında dünyadaki en önemli 10 finans merkezi içinde yer alması hedefinden yola çıkılarak Ümraniye’de yaklaşık 300.000 metre kare alan üzerine inşa edilen “İstanbul Uluslararası Finans Merkezi”nin ısıtma sistemlerinde Mimsan’ın Mimstar Premix Tam Yoğuşmalı Yer Tipi Kazanları tercih edildi.

Dört bölgeden oluşan İstanbul Uluslararası Finans Merkezi’nde bulunan özel kurumların,  bankaların, konutların ve kültür merkezi gibi finans merkezine ait binaların ısıtması, IoT Teknolojili “Mimstar Premix Tam Yoğuşmalı Yer Tipi Kazanlar” ile sağlanacak.

Binalarda ve endüstrilerde iç ortam havasını ısıtırken, yüksek tasarruf sağlayan çözümler sunmayı misyon edinen Mimsan, Mimstar Premix Tam Yoğuşmalı Yer Tipi Kazanlar ile İstanbul Uluslararası Finans Merkezi’ndeki yapıların ısıtmasında %109 verimlilik ile minimum enerji tüketimi hedefliyor.

Projedeki binaların ısı kaybı esas alınarak seçilen, ısıl verimi ve ısıtma verdisi yüksek kazanlar hem amortisman süresini kısaltacak hem de konfor ve çevre kirliliği konularında önemli bir kazanım sağlayacak.

“Premix Tam Yoğuşmalı Yer Tipi Kazanlar”ın sahip olduğu dijital LCD kontrol paneli ve Modbus özelliği ise sisteme uzaktan erişim imkanı sağlayarak, iç mekanlarda yüksek konfor sunacak.