Header Reklam
Header Reklam

İstanbul Finans Merkezi Borsa İstanbul Binasında Aldağ Klima Santralleri Kullanıldı

30 Mayıs 2023
İstanbul Finans Merkezi Borsa İstanbul Binasında Aldağ Klima Santralleri Kullanıldı

1.3 milyon metrekare ofis alanı, 100 bin metrekare ticari ve sosyal alan, 2 bin 100 kişilik kongre merkezi, akademi ve araştırma merkezi ve 5 yıldızlı oteli bünyesinde bulunduran İstanbul Finans Merkezi projelerinde Aldağ yerini almaya devam ediyor. İFM’nin öncü kuruluşlarından Borsa İstanbul, Merkezi Kayıt Kuruluşu ve Takasbank’ı, Borsa İstanbul Finans ve Teknoloji Yerleşkesi Projesi ile bir araya getirecek. İFM’de 110.000 metrekare inşaat alanına sahip Borsa İstanbul Finans ve Teknoloji Yerleşkesi, 36.500 bin metrekare kapalı alana sahip.
Hedefi 10 yılda dünyanın ilk 10 finans merkezi arasına girmek olan İFM’nde yer alan yerleşke için Aldağ, 32 bini kapalı olmak üzere toplam 38 bin metrekarelik alanı ile sadece Türkiye’nin değil, Avrupa’nın da en büyük klima santrali üretim tesisi olan Manisa Akhisar fabrikasında klima santralleri, ısı geri kazanım cihazı ve aspiratörler üretecek.
4.050 – 32.470 m3/h hava debileri aralığında klima santralleri, 4.050 – 6.480 m3/h hava debileri aralığında hücreli aspiratörler, elektrikli ısıtıcı panolu, 6 kW kanal tipi elektrikli ısıtıcılı, 2.500 m3/h kapasiteli ısı geri kazanım ünitesi ve 7.650 m3/h kapasiteli havalandırma santrali; Aldağ’ın sürdürülebilirlik vizyonu ile imal ediliyor ve kalite kontrol sürecinden geçirilerek Borsa İstanbul’da yerini alıyor.
Yüksek enerji verimliliğinin yanı sıra kullanılan komponentlerin çevresel etkilerinin titizlikle gözden geçirilerek seçiliyor oluşu, Aldağ klima santrallerini çevre dostu tercih haline getiriyor.
Montaj-demontaj ile bakım ve servis kolaylığına sahip Aldağ hücreli aspiratörleri, özel ses izolasyonu ve çok sessiz çalışan fan-motor grubu ile ideal bir akustik konfor sunuyor.