Header Reklam
Header Reklam

İmbat’ın Çatı Tipi Klimaları Özbekistan Semerkant Coca Cola Tesislerinde

24 Kasım 2023 Dergi: Aralık-2023
İmbat’ın Çatı Tipi Klimaları Özbekistan Semerkant Coca Cola Tesislerinde

Ekim 2021 itibariyle Özbekistan’da faaliyetlerine başlayan Coca Cola, Namangan, Urgenç ve Taşkent fabrikalarına bir yenisini ekledi. Coca Cola, Özbekistan’daki konumunu güçlendirecek Semerkant fabrikası için İmbat’ın çatı tipi klimalarını tercih etti.
CIS bölgesi ülkelerinde özellikle Türk Cumhuriyetlerinde 20 yıldır sürdürdüğü ilişkiler ve sunduğu ürünlerle faaliyetlerini kuvvetlendiren İmbat gelişmekte olan bu pazarlarda birçok başarılı projeye de imza attı. 
Bu bölgede yeni bir projeye teknolojisini taşıyan İmbat, Semerkant Coca Cola tesislerinin iklimlendirme ihtiyacını İmbat çatı tipi klimalar ile sağladı.
İmbat ilk ihracatını gerçekleştirdiği 2003 yılından bu güne kadar ihracat pazarlarında servis organizasyonuna da sahip güvenilir çözüm ortakları ve distribütörleri ile sürdürülebilir bir büyüme gerçekleştirdi. 2022 ve 2023 yılları İmbat için ihracatını %80 in üzerine çıkardığı, yurt dışında da prestijli ve nitelikli projelere imza attığı bir yıl oldu.
Global rakiplerinin sahası olan Avrupa’ya ürün satabilen nadir Türk iklimlendirme şirketlerinden olan İmbat Avrupa başta olmak üzere Afrika, Orta Doğu, Güney Amerika gibi çok geniş bir coğrafyaya ihracat yapıyor. 
Sektör ihtiyaçlarında ileri görüşlü yanını Ar-Ge çalışmaları ile ortaya koyan İmbat,  ilk kez 1991 yılında çatı tipi klima üretmeye başladı, daha sonra da Tropik, Taşınabilir, Yürüme Köprüsü, PCA Park Halindeki Uçak Kliması gibi özel ihtiyaçlara göre çatı tipi klimalarını geliştirerek küresel pazarların ihtiyaçlarına yanıt verdi.
İmbat satışlarının yaklaşık yarısını Almanya, Avusturya, Portekiz, Polonya, Sırbistan, Romanya ve Rusya gibi önemli pazarlara yapıyor ve cihazlarının 50’den fazla ülkede nitelikli projelerde kullanılmasının gururunu yaşıyor.