Header Reklam
Header Reklam

İmbat Çatı Tipi Klimalar, Ankara’da Gençlik Merkezlerinde Kullanılıyor

10 Nisan 2023
İmbat Çatı Tipi Klimalar, Ankara’da Gençlik Merkezlerinde Kullanılıyor

2022 yılı İmbat için, iç pazarda hedeflerini katladığı,  ihracatını katlayarak artırdığı, yurt içinde ve dışında büyük projelere imza attığı bir yıl oldu ve bu trend artarak sürüyor. Üç kıtada ihracat yapan İmbat, Güney Amerika’ya ve Küba’ya cihaz göndermeye başladı ve bu sevkiyatlar devam ediyor.

İlk kez 23 yıl önce çatı tipi klima üretimine başlayan, 2015 yılında da Türkiye’de ilk dünyada ise bu ürün grubunda 7. Eurovent sertifikasına sahip olan İmbat, Avrupa ülkeleri başta olmak üzere 50’den fazla ülkeye, diğer ürünleri ile çatı tipi klima ihracatı gerçekleştiriyor. Yurtiçi satışlarında, ürünleri son kullanıcıya yönelik olmadığından B2B pazarlama yapıyor ve özellikle büyük şehirlerde, örneğin İç Anadolu Bölgesi’nde aktif rol oynuyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, gençlerin serbest zamanlarını değerlendirmelerine yardımcı olmak, gençleri sosyal, kültürel, sanatsal, bilimsel ve sportif faaliyetlere yönlendirmek amacıyla çeşitli çalışmaların yapıldığı, tarihi ve kültürel geziler, kamplar ve spor faaliyetleri düzenleyen merkezleri oluşturuyor. Ankara’nın tarihi ilçeleri Güdül ve Elmadağ’da yapılan bu iki merkezde İmbat çatı tipi klimalar kullanıldı.


Güdül Gençlik Merkezi

İmbat çatı tipi klima cihazları, tasarımlarına özel geliştirilmiş yazılımla kontrol edilebilir, özel kontrol sistemi ile bina yönetim sistemlerine bağlanabilir, uzaktan set değerleri izlenebilir ve ayarlanabilir özelliktedir. Değişken soğutma yüklerine göre kompresörler eşit yaşlanır, maksimum enerji tasarrufu sağlanır. Standart olarak çift cidarlı üretilen cihazlar, %100 taze hava ve EC plug fan, asimetrik kompresör, mikroişlemci kontrol ile maksimum enerji tasarrufu ile en verimli çalışma koşullarında çalışmaktadır. Proje ve mahal ihtiyacına göre özel tasarlanabilen üfleme yönleri, alttan, üstten ve alından seçilebilmektedir.

Ar-Ge ve verimlilik odaklı iş modeliyle İmbat, ürünlerinin yüksek verimlilik ve çevreye duyarlı olma özellikleriyle de ön plana çıkmaktadır. İmbat markalı tüm çatı tipi klimalar, Eco Design kriterlerine uygun olarak tasarlanır. İmbat çatı tipi klimaların tamamı ise A ve B enerji sınıfıdır ve yüksek iç hava kalitesi, yenilenebilir enerji kaynaklı yüksek verimleri ile çevreye duyarlılık ve kullanıcısına avantaj sağlamaktadır.                                                       

Sektörün iklimlendirme ihtiyaçlarına yönelik güvenilir, yenilikçi ve verimli ürünler üreten İmbat İklimlendirme’nin hava ve su soğutmalı çatı tipi klimaların yanı sıra, tropikal çatı tipi klima, taşınabilir klima, yolcu yürüme köprüsü kliması, uçak kliması, veri merkezi klimaları, havuz nem alma kliması, soğuk depo cihazları, soğutma grupları gibi çok sayıda ürünü bulunuyor. Bunlarla birlikte, F-Gaz regülasyonuna uygun çatı tipi klima, su soğutma grubu ve hassas kontrollü klimalar da 2022 yılı ile birlikte satışa sunulmuştur.