Header Reklam
Header Reklam

İFM’nin Kalbinde Yükselen SPK Binasında Suya Ebitt Yön Verecek

22 Ocak 2021 Dergi: Şubat-2021
İFM’nin Kalbinde Yükselen SPK Binasında Suya Ebitt Yön Verecek

İFM’nin kalbinde yaklaşık 200 bin metrekare inşaat alanına sahip SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) binasında hizmet verecek pompa ve hidroforların tümü, Ebitt markasını taşıyor.

İstanbul’un 2023 yılında dünyadaki en önemli 10 finans merkezi içinde yer alması hedefinden yola çıkılarak, 3.2 milyon metre kare alanda kurulan İstanbul Uluslararası Finans Merkezi, Türkiye’nin mega projeleri arasında yerini alıyor. İFM’nin kalbinde yaklaşık 200 bin metrekare inşaat alanına sahip SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) binasında hizmet verecek pompa ve hidroforların tümü, Ebitt markasını taşıyor. Avrupa, Uzakdoğu, Yakındoğu ve Körfez bölgesindeki kuruluşları ile birlikte küresel pazarın rekabetçi kuruluşu Ebitt, bu proje için yangın pompa istasyonlarını da sistem bazlı çözüm olarak tasarlayarak üretimini gerçekleştirdi. 

İFM projesinde yer alan; kapalı devre HVAC sirkülasyon pompalarının tamamı, Ebitt inline pompa teknolojisi kapsamında üretilen, WDRIVE akıllı inverter cihazları ile entegre edildi. Bu sayede, %80 enerji tasarrufu garanti edildi ve montaj alanı olarak yerden tasarruf sağlandı. Burada kullanılan inline pompaların tamamı IE3 sınıfı yüksek verimli motorlu, ERP2015 direktiflerine %100 haiz, NCL ve NRC serilerinin üyeleridir.

Projede yer alan tüm alt ve üst zon hidroforları, suyla temas eden tüm yapı elemanları paslanmaz çelikten mamul, yüksek basınca dayanıklı, yüksek verimli, WDRIVE akıllı inverter cihazı ile entegreli, %80 enerji tasarrufu paket tip hidroforlardır.

Yangın pompa istasyonu; UL listeli, FM Onaylı olup, yatay tip, bölünebilir gövdeli yüksek basınca haiz otomatik transfer anahtarlı, panolu sistemlerden oluşuyor.