Header Reklam
Header Reklam

Hyatt Regency Pravets Resort Otel Projesi, Doğu İklimlendirme İmzası Taşıyor

28 Mart 2024 Dergi: Nisan-2024
Hyatt Regency Pravets Resort Otel Projesi, Doğu İklimlendirme İmzası Taşıyor

Bulgaristan’ın Sofya şehir merkezine otuz dakika uzaklıkta yer alan Hyatt Regency Pravets Resort Otel’in tercihi Doğu İklimlendirme oldu. Sakin Pravets Gölü kıyısında inşa edilen otel, Bulgaristan’a hem tatil hem de iş amacıyla seyahat edenlere konforlu ve mükemmel bir deneyim sunuyor.  

Tesis sakin Pravets Gölü manzarasının yanı sıra muhteşem Balkan Dağları manzaralı 244 adet odaya, restoranları, golf, futbol ve basketbol gibi geniş spor sahalarına sahip olması ile dikkat çekiyor. Otelde her bir detayın en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü bu projenin tercihi Doğu İklimlendirme oldu. Proje kapsamında ekipman ürün grubundan kolayca monte edilebilen ve estetik bir görünüme sahip OLT- Alçıpan Tipi Slot Difüzörlerin ve contalı damper kanadı ile DIN EN 1751’e göre sızdırmazlık sağlayan ACB- Dairesel Değişken Debi Hava Ayar Cihazlarının tedariğini sağladı.

Doğu İklimlendirme’nin bu proje kapsamında tedarik ettiği bir diğer ürün grubu ise, BGK – By- Pass Damperli Isı Geri Kazanım Cihazlarıdır. Bu cihazlar, evlerde, ofislerde, otellerde, iş merkezleri gibi taze hava ihtiyacı olan yerlerde tercih ediliyor. BGK serisi cihazlar, ısıtma – soğutma yapılarak iklimlendirilen mahallin içerisindeki karbondioksit ve diğer zararlı gazların yoğun olduğu düşük kalitedeki iç ortam havasını plakalı ısı eşanjöründen geçirerek taze havanın şartlanmasını sağlıyor. Böylece mahal içerisindeki kalitesiz iç ortam havası dışarı atılırken eş zamanlı olarak havadaki ısı yükünün %50’ye varan oranlarda da geri kazanılması sağlanıyor. 

Hyatt Regency Pravets Resort Otel projesi kapsamında tercih edilen bir diğer Doğu markalı ürün grubu ise IGK- Isı Geri Kazanım Cihazlarıdır. IGK cihazları, üzerinde yer alan AC plug fanlar sayesinde sessiz, yüksek verimde ve istenilen debi aralığında çalışabilmektedir. Ayrıca ısı transfer miktarı yeterli olmadığı durumlarda ısı pompası devreye girerek açığı kapatmaktadır. Konfor şartı sağlayan, dış üniteye ihtiyaç duymayan HPGK - Isı Pompalı Isı Geri Kazanım Cihazları da proje kapsamında tercih edilen bir ürün grubudur.