Header Reklam
Header Reklam

Hayat Kimya Vietnam Fabrikasının Tercihi Aldağ

25 Mayıs 2021
Hayat Kimya Vietnam Fabrikasının Tercihi Aldağ

Hayat Kimya Vietnam Fabrikası yapımında ALDAĞ klima santralleri ve CIAT soğutma grupları tercih edildi

Asya pazarındaki güçlü büyümesiyle dikkat çeken Hayat Kimya, üretim tesislerini Güneydoğu Asya’ya genişletme kararı alarak yeni Asya-Pasifik fabrikasının yeri olarak Vietnam’daki Binh Phuoc’u seçti.

Vietnam tarihinin en büyük yabancı yatırımlarından birini gerçekleştiren Hayat Kimya, yaklaşık 50.000 metrekarelik bir alana sahip yeni tesisinde, uluslararası projelerde de teknolojisini kanıtlayan Aldağ klima santralleri ve fancoillerinin yanı sıra yine Aldağ güvencesi ile CIAT’ın soğutma grupları tercih edildi.

Aldağ markasını taşıyan 6.000 - 76.400 m³/h hava debisi aralığında, %100 taze havalı, ısı geri kazanım-karışım havalı klima santralleri, mikro işlemciler tarafından kontrol edilen frekans invertörleri sayesinde işletmeye önemli ölçüde enerji tasarrufu sağlayacak. Aldağ, Hayat Kimya’nın bu büyük ölçekli yurt dışı yatırımı için uluslararası sertifikasyonlara sahip klima santrallerinin yanı sıra 3,65 - 19,76 kW soğutma kapasite aralığında gizli tavan tipi fancoil üniteleri üretti. Dijital termostatlarla donatılan fan coil üniteleri, gelişmiş 3D yazılımlarla tasarımlanmış olup, aerodinamik radyal fana, büyük çaplı türbine ve estetik görünüme sahip.

Fancoillerin ısıtma ve soğutma modları için alt ve üst sıcaklık limitlerini hassas biçimde kontrol altında tutan dijital termostatları,  talebe göre enerji tüketiminin yönetilmesine yardımcı olur. 

Türkiye faaliyetlerine Aldağ ile birlikte devam etme kararı alan CIAT, kuruluşun uluslararası proje referanslarında da yerini alıyor. Hayat Kimye Vietnam tesisinde CIAT’ın toplamda 12 adet olan ısı pompalı, ısı geri kazanım özellikli, EC fanlı soğutma grubu hizmet verecek. CIAT, uluslararası pazarlarda enerji verimliliğinde en yüksek değerlere sahip ürün grubu olarak tercih ediliyor. CIAT cihazlarının bir diğer önemli tercih nedeni de endüstri 4.0 için mükemmel uyuma sahip olması. Modern, yüksek teknolojiye sahip tesisler için CIAT, akıllı işletim sistemleri için sahip olduğu otomasyon altyapısı ve iletişim protokollerine uyum kabiliyeti ile öne çıkıyor.