Hadımköy’deki Pandemi Hastanesinde Termofan Tercih Edildi

28 Mayıs 2020 Dergi: Haziran-2020

Pandemi hastanelerinde kullanılmak üzere tasarlanan, hijyen standardında ve %100 taze hava üreten Termofan paket tipi klima santralleri Hadımköy’deki Pandemi Hastanesinde uygulamaya alındı.

1891 yılında 2. Abdülhamit tarafından inşa edilen ve Hadımköy’de yer alan hastane Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla pandemi hastanesi olarak aslına uygun şekilde restore edildi. 
Türkiye’nin önde gelen restorasyon firmalarından Güryapı Restorasyon Taahhüt ve Ticaret A.Ş. firmasının üstlendiği bu projede Termofan A.Ş. 20 gün gibi kısa bir sürede hastanenin klima santrali ihtiyaçlarını karşıladı.
Projede pandemi hastanelerinde kullanılmak üzere dizayn edilen, hijyen standardında ve %100 taze havalı paket tipi klima santralleri imalatını ve montajını 20 günde gerçekleştiren Termofan A.Ş., Türkiye başta olmak üzere dünyanın çeşitli bölgelerinde güncel teknolojiye sahip ürünlerini uygulayarak ülkemiz ekonomisine artı değer kazandırmayı sürdürüyor.    
Sultan 2. Abdülhamit tarafından 1891 yılında Hadımköy’de yaptırılan askeri hastane, yıllar içerisinde adeta harabeye dönmüştü. 1985 yılına kadar askeri hastane olarak hizmet veren tarihi bina, daha sonra Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından 2012 yılına kadar kışla olarak kullanıldı.
Hastane başta Covid-19’lu hastalar ile diğer hastalara hizmet vermek üzere Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesi Hadımköy Ek Hizmet Binası olarak hizmet verecek.