Header Reklam
Header Reklam

Form, Ürün Çeşitliliğiyle AVM’lerin Tercihi Olmaya Devam Ediyor

07 Kasım 2022 Dergi: Kasım-2022
Form, Ürün Çeşitliliğiyle AVM’lerin Tercihi Olmaya Devam Ediyor

Form, 57 yıllık sektör tecrübesi ve verimliliği yüksek ürün gruplarıyla alışveriş merkezlerinin iklimlendirme ihtiyacına kaliteli çözümler sunuyor. Form, 2019 yılından bu yana ürettiği Form WSHP ısı pompaları ve 40 yıldır temsilciğini yürüttüğü, aynı zamanda lisanslı olarak ürettiği Lennox marka paket klimalarla Tuna Life Center AVM ve Çerkezköy Center AVM’nin tercihi oldu.

Çerkezköy Center AVM Lennox ile iklimleniyor

2010 yılında KİPA olarak hizmete açılan AVM, 2020-2022 arasındaki genişleme projesinin tamamlanması ile 32,000m2 brüt alanda Çerkezköy Center AVM olarak hizmet veriyor. Genişlemeyle birlikte iklimlendirme ihtiyacı da artan Çerkezköy Center AVM, Form kalitesini tercih etti. Kapalı alanların iklimlendirmesi toplam kapasitesi 3.500 kW olan 22 adet hava soğutmalı Lennox rooftop cihazlar ile sağlanıyor.

Eurovent sertifikalı Lennox paket klimalar; Ecodesign ERP (Energy Related Products) direktiflerine uygun olarak, yıl boyunca kısmi yüklerde daha az enerji tüketiyor ve AVM gibi büyük işletmelerin maliyetlerini azaltıyor. Ayrıca Multi Scroll kompresörler ve bağımsız soğutma devresi ile yüksek verimlilik ve daha uzun ömürlü teknoloji sunuyor. EC fan ile yüzde 30’a varan enerji tasarrufu sağlarken, AVM’lerde yüzde 100 taze hava ile iklimlendirmeye olanak tanıyor.

Tuna Life Center AVM’nin tercihi Form WSHP

Kayseri’de 50 bin metrekare toplam inşaat alanı, 23 bin 860 metrekare kiralanabilir alan, dünya markaları ve ulusal markalar olmak üzere toplam 87 mağazaya ev sahipliği yapan Tuna Life Center, iklimlendirme çözümünde Form kalitesini tercih etti. AVM’nin iklimlendirme çözümü için 170 adet Form WSHP tedariği gerçekleştirildi.

Form, yarım asrı aşkın sektör tecrübesi, Ar-Ge ve yerli üretime verdiği önemle 2019 itibariyle yerli su kaynaklı ısı pompası FORM WSHP’nin seri üretimine başladı. Form WSHP ısı pompaları, 3 ila 22 kW arasında değişen 6 farklı kapasitesi ile bir projede gerekli olabilecek tüm ihtiyaçlara verimli ve çevreci çözümler sunuyor.