Header Reklam
Header Reklam

Daikin Üniversitelerin de Tercihi

23 Kasım 2021
Daikin Üniversitelerin de Tercihi

Daikin, Rize’deki Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nin seçimi oldu. 

Yüksek verimli, dayanıklı ve tasarruf sağlayıcı ürünleriyle iklimlendirme sektörünün çıtasını her geçen gün yukarıya taşıyan Daikin; konut, bina, fabrika, cami, hastane gibi yapıların yanı sıra üniversitelerin de radarında. 

Rize’de kurulan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, 2013-2014 öğretim yılında ilk öğrencilerini alarak eğitimine başladı. Türkiye’nin en modern ve kalite standatlarına uygun diş hekimliği fakültelerinden biri olma amacı güden Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, en iyi olanaklarla donatılı yeni hizmet binasına 2021 yılının Nisan ayında taşındı. 

daikin-recep-tayyip-erdogan-universitesi-urunFakültenin yeni binasının soğutma çözümleri için Daikin markalı ürünler tercih edildi. Fakültenin soğutma sistemi için 2 adet toplamda 2.200 kW gücündeki EWADC11TZ-SS frekans inverterli hava soğutmalı ürün kullanıldı. Ürünlerinin yüksek sezonsal verime sahip oluşu ve yaygın ve yetkin servis ağı Daikin markasının seçimindeki en önemli kriterler oldu. Fabrika, hastane, AVM ve endüstriyel tesisler için en iyi çözümlerden birini sunan EWADC11TZ-SS model frekans inverterli hava soğutmalı ürün, fakültenin işlevine ve amacına uygun bir seçim olarak öne çıktı. Daikin TZ serisi frekans inverterli hava soğutmalı gruplar, yüksek sezonsal verim (SEER) değerleriyle fark yaratıyor. Değişen dış ortam koşulları ve mahal yük ihtiyaçlarına karşı gerekli yükü, en düşük elektrik tüketimi ile sağlayarak işletmeye fayda getirerek, ideal bir çözüm oluşturuyor.