Header Reklam
Header Reklam

Çukurova Havalimanı’nın Yürüme Köprülerinde de İmbat Klimaları Kullanılacak

05 Haziran 2023 Dergi: Haziran-2023
Çukurova Havalimanı’nın Yürüme Köprülerinde de İmbat Klimaları Kullanılacak

İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri’nin günden güne havacılık sektöründe referansları arasına yenilerini eklediği İmbat Uçak Yolcu Yürüme Köprüsü Kliması, 2019 yılında ticarileştirilerek İmbat ürün gamına eklendi ve havalimanlarında kullanılmaya başladı.

2019’dan bu yana dünyanın birçok havalimanında kullanılan İmbat HSE-U uçak yolcu yürüme köprüsü kliması, köprüye uyumlu ölçülerde hafif gövde yapısına sahiptir ve farklı dış hava sıcaklıklarında sorunsuz çalışabilir. İmbat Uçak Yolcu Yürüme Köprüsü Klimasının hem etkin performansı hem de kullanım kolaylığı bulunmaktadır. Cihaz, uçağa bağlantı sağlayan köprünün sabit ve hareketli kısımlarında birer adet kullanılmakta, 20 dakikada köprü içinin iklimlendirmesini sağlamaktadır.

Yıllar içinde birbirine eklenen; Kazakistan Atyrau Havalimanı, Kazakistan Türkistan Havalimanı, Nijer Havalimanı, Filipinler Havalimanı, Rusya’daki Khabarovsk ve Novorrossiysk Havalimanları gibi birçok referansa ilaveten 2022 yılı içinde Afrika’nın güneybatısında, Sierra Leone havalimanının yürüme köprüleri de İmbat klimaları ile iklimlendirilmektedir. Adana-Mersin arasında inşaatı devam eden ve kısa bir süre sonra açılacak olan Çukurova Havalimanı’nın yürüme köprülerinde de İmbat imzası bulunmaktadır.

İmbat, HSE-U serisi Uçak Yolcu Yürüme Köprüsü Klima Grubunda, 15-38 kW kapasite aralığında, dört model bulunmaktadır. Tak-Çalıştır özellikte sunulan cihazlarda R-410a soğutucu akışkan kullanılmaktadır. Scroll kompresör, radyal fan, elektronik genleşme valfi, akıllı defrost sistemi, LCD ekrana sahip cihazlar, servis ve bakım kolaylığı ile ERP 2018’e uygunluğu sayesinde ulusal ve uluslararası projelerden talep görmektedir.

%100 yerli tasarım gücüyle kendi ürün tasarımlarını hazırlayan ve üretimini gerçekleştiren İmbat, Türkiye’ye ve dünyanın birçok noktasına ürünlerini sunmaya devam ediyor. Avrupa ülkeleri dahil olmak üzere 5 kıtada 50’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştirirken, havalimanlarına yönelik cihaz ve sistemleriyle, yurtiçi ve yurtdışında birçok havaalanında yerini alması, Türkiye’nin mühendislik gücünün de kanıtıdır.