Header Reklam
Header Reklam

Clivet Santrifüj Chiller Grupları İstanbul Uluslararası Finans Merkezi’nin İklimlendirme Tercihi Oldu

13 Kasım 2022
Clivet Santrifüj Chiller Grupları İstanbul Uluslararası Finans Merkezi’nin İklimlendirme Tercihi Oldu

57 yılı aşkın tecrübesi ve güçlü iş ortaklıklarıyla iklimlendirme sektörünün öncü firmalarından Form, Clivet soğutma grupları ile merkezi iklimlendirme ihtiyaçlarına verimli ve işlevsel çözümler sunuyor. İstanbul Uluslararası Finans Merkezi de Clivet Santrifüj Soğutma Grupları’nı tercih eden projeler arasındaki yerini aldı.
2023 yılında dünyadaki en önemli 10 finans merkezi içinde yer alması hedefiyle yola çıkılarak çalışmasına başlanan İstanbul Uluslararası Finans Merkezi, 1,4 milyon m2 ofis alanları, 100 bin m2 alışveriş merkezi, 2.100 kişilik konferans merkezi, 30 bin m2 5 yıldızlı oteli, 26 bin araç kapasiteli otoparkı ve akıllı şehir modeliyle iş dünyasının tüm ihtiyaçlarını karşılayacak.

İstanbul Finans Merkezi’nin iklimlendirmesi Clivet Santrifüj Soğutma Grupları ile sağlanacak. Form, finans merkezinin kapalı alanlarının iklimlendirme ihtiyacına toplamda 9.500 kW kapasiteli 3 adet VFD kompresörlü santrifüj chiller ve 1 adet su soğutmalı vidalı VFD chiller ile çözüm sunacak.

Clivet Santrifüj Soğutma Grupları, yüksek soğutma kapasitesi, verimlilik değerleri ve patentli yeni özellikleri ile dikkat çekiyor. 600 kW ile 10.550 kW arasında yüksek kapasiteye ve 6.58'e kadar COP, 10.69'a kadar IPLV verimlilik değerlerine sahip olan bu ürün, 20’den fazla patente sahip.
İki kademeli kompresör ve Back to Back Impeller dizayn özelliklerine patent alan Clivet Santrifüj Soğutma Grupları, ergonomik tasarımı ve daha az hareketli parçaya sahip olması sayesinde, benzersiz doğrudan tahrikli kompresör güvenilirliği ve daha uzun bir kullanım ömrü sunuyor.