Header Reklam
Header Reklam

Büyük Menderes Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk A.Ş.’nin Lisanslı Laboratuvarları'nda İmbat Hassas Klimaları Kullanıldı

07 Mayıs 2023 Dergi: Mayıs-2023
Büyük Menderes Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk A.Ş.’nin Lisanslı Laboratuvarları'nda  İmbat Hassas Klimaları Kullanıldı

Aydın Ticaret Borsası, Söke Ticaret Borsası ve İzmir Ticaret Borsası ortaklığında, “Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda faaliyetlerini yürüten Güney Ege Kalkınma Ajansı'nın 2021 yılı güdümlü proje çerçevesinde desteklenen, Büyük Menderes Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk Anonim Şirketi lisanslı depo yapım işi ihalesi 21 Ekim 2022 günü gerçekleşmişti.
Mevzuat uyarınca lisanslı depolarda fındık, fıstık, hububat, baklagil, tohum, kayısı, üzüm, pamuk, zeytin ve zeytinyağı depolanabilmektedir.
Büyük Menderesteki bu deponun yapımı, stratejik bir önemi olan pamuğun daha fazla değer kazanması yönünden ve değerini kaybetmeden kullanılabilecek bir boyuta taşınması bakımından önem arz etmektedir. Pamuğun sağlıklı bir ortamda depolanması ve ürünün zarar görmemesi bakımından lisanslı depoların varlığı oldukça önemlidir.

İhale sonrası yapımı başarıyla gerçekleşen Büyük Menderes lisanslı deposundaki test laboratuvarlarında İmbat hassas kontrollü klimalar kullanıldı. Daha önce de Pamlidaş, İzladaş, Elidaş ve daha birçok lisanslı laboratuvarlarda kullanıldığı gibi bu depoda da İmbat hassas kontrollü klimalar tercih edildi.

İmbat hassas kontrollü klimalar, istenen termal değerde ve +/-%1°C'ye kadar tolerans ile ortam bağıl nem oranını ise istenen oranda ve +/-%2 RH'ye kadar tolerans ile sağlamaktadır. 

EC veya plug fanlı modeller ile değişken hava debisi ve düşük enerji sarfiyatı sağlayan cihazlar, günlük ve haftalık programlama ve tam otomatik çalışma imkânı sağlayan gelişmiş elektronik kontrol paneli ve uzaktan kumanda ile bina yönetim sistemine bağlanabilme özellikleri sayesinde mükemmel özelliktedir. 
Müşteri ve mahal ihtiyacına göre farklı farklı tasarlanan ve alttan, alından veya üstten üfleme yapılabilen ürünlerimizde dış hava koşullarına göre %100 taze hava ile free cooling de yapılarak minimum enerji harcaması sağlanmaktadır.
İklimlendirme sektöründe birçok farklı alanda ihtiyaca uygun çözümleri olan İmbat firması, hassas kontrollü klimaları ile yurt içinde ve yurt dışında referanslarını artırmaya devam etmektedir.