Header Reklam
Header Reklam

Bursa Downtown’daki Çatı Tipi Klima Cihazlarında İmbat Tercih Edildi

06 Eylül 2022 Dergi: Eylül-2022
Bursa Downtown’daki Çatı Tipi Klima Cihazlarında İmbat Tercih Edildi

Bursa’da Atış Yapı tarafından yapımı süren Downtown projesinin tercihi İmbat çatı tipi klima cihazları oldu.

620 bin m2 inşaat alanında, 11 blok konut, otel rezidans ve eğlence merkezinden oluşan proje; 83 bin m2’lik alışveriş ve yaşam merkezi içinde, balodan kongreye ve doğum günü partilerine kadar farklı büyüklüklerde organizasyonlara imkan tanıyan 1200-2000 kişilik salonlara sahip.

Proje aynı zamanda tarihe tanıklık edeceğiniz Pars Kent Müzesi, açık ve kapalı mega oyun parkları, termal suya sahip sağlık estetik ve spor merkezi ve sinemalar gibi alanlarıyla eğlence, sanat ve kültür merkezi durumunda.

Bursa Downtown projesinde; İmbat marka su soğutmalı 16 adet çatı tipi klima cihazı, alışveriş ve yaşam merkezinde kullanıldı. Büyük modellerden kullanılan bu klimaların 6 adedi sinema salonlarında, diğerleri de merkezin diğer alanlarında yüksek verimli ve ideal iklimlendirme yapacak ve mekanlar İmbat su soğutmalı paket klima cihazları ile yaşam bulacak.

Fabrikada teslime hazır hale getirilen cihazlar, fabrika testlerinde bizzat bulunan yetkililerden tam not alan aldı. İmbat; su soğutmalı çatı tipi klima cihazlarının kullanıldığı Galataport, Yargıtay, Sivas Prime Mall AVM ve YDA Ödüllü bina gibi özel referanslarına Bursa Downtown projesini de eklemiş oldu.

Eurovent belgesine sahip tek yerli marka olan İmbat çatı tipi klima cihazları, tasarımlarına özel geliştirilmiş yazılımla kontrol edilebilir, özel kontrol sistemi ile bina yönetim sistemlerine bağlanabilir, uzaktan set değerleri izlenebilir ve ayarlanabilir özelliktedir. Değişken soğutma yüklerine göre kompresörler eşit yaşlanır, maksimum enerji tasarrufu sağlanır. Standart olarak çift cidarlı üretilen cihazlar, %100 taze hava ile çalışabilmekte ve EC plug fan, asimetrik kompresör, mikroişlemci kontrol ile maksimum enerji tasarrufu ile en verimli çalışma koşullarında çalışmaktadır. Proje ve mahal ihtiyacına göre özel tasarlanabilen üfleme yönleri, alttan, alından, üstten veya alttan seçilebilmektedir.