Header Reklam
Header Reklam

Bursa Ali Osman Sönmez Devlet Hastanesi, Doğu İklimlendirme ile Nefes Alıyor

20 Temmuz 2023 Dergi: Ağustos-2023
Bursa Ali Osman Sönmez Devlet Hastanesi, Doğu İklimlendirme ile Nefes Alıyor

Doğu İklimlendirme, hastane referanslarında büyük bir projeye daha imzasını attı. Hastane, şehrin en gözde ilçelerinden Osmangazi’nin önemli kavşak noktasının yanı başında yer alan Acemler mevkisinde 100 bin dönüm arazide 265 bin metrekare kapalı alana inşa ediliyor. 
 
Şehrin merkez noktasında yer alan ve yüksek hasta kabul kapasitesi bulunan Ali Osman Sönmez Devlet Hastanesi bir nevi Bursa’nın ikinci Şehir Hastanesi olma yönünde ilerliyor. Sağlık alanında Bursa şehrinin önemli ölçüde ihtiyacını karşılaması beklenen Ali Osman Sönmez Devlet Hastanesi’nin çevre illere de hizmet verebilecek 1315 yatak kapasitesi bulunuyor. 

Genel bir hastane olarak inşa edilen Ali Osman Sönmez Devlet Hastanesi’nin kendi içerisinde onkoloji, kadın doğum, çocuk bölümleri ve Çekirge Devlet Hastanesi’nde yer alan tüm bölümleri bünyesinde barındırması planlanıyor. Tam teşekküllü olarak inşa edilen hastane toplam 224 poliklinik, 188 yetişkin yoğun bakım yatağı, 43 yeni doğan yoğun bakım yatağı ve 32 ameliyathane ile halka hizmet verecek.
Doğu İklimlendirme, Bursa’nın ikinci şehir hastanesi olarak bahsedilen bu büyük projede sahip olduğu geniş ürün yelpazesi ile Ali Osman Sönmez Devlet Hastanesi’nin birçok bölümünde nefes oluyor. 

Hastanenin birçok bölümünde VAV, CAV, Yangın Damperleri ve Duman Damperleri olmak üzere birçok ürünün tedariğini Doğu İklimlendirme gerçekleştiriyor.