Header Reklam
Header Reklam

Buhara Hastanesi Wilo’yu Tercih Etti

11 Temmuz 2023 Dergi: Temmuz-2023
Buhara Hastanesi Wilo’yu Tercih Etti

Erzurum’un tek özel hastanesi konumundaki Buhara Hastanesi, başlattığı yeni yatırım hamlesi kapsamında Wilo ürünlerini tercih etti. Su temini, ısıtma soğutma, atık su dalgıç ve yangın sistemlerinde Wilo ürünlerinin kullanıldığı hastane, yatırım tamamlandığında “Bölgenin en büyük özel hastanesi” olma özelliğine sahip olacak.

Türkiye’de 30 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren ve önemli projelere verimli sağlayan pompalarıyla ve kaliteli pompa sistemleriyle değer katan Wilo’nun yeni iş ortağı Buhara Hastanesi oldu. Bu kapsamda Erzurum’un tek özel hastanesi konumundaki Buhara Hastanesi’nin su temini, ısıtma soğutma, atık su dalgıç ve yangın sistemlerinde Wilo’nun yenilikçi ürünleri tercih edildi.

Yatırım tamamlandığında 35 bin metrekarelik kapalı alana sahip olacak Buhara Hastanesi’nin atık su sistemlerinde yeni teknoloji Wilo atık su pompaları kullanılarak giderlerde oluşan zorlu akışkanların tahliyesi daha verimli hale getirildi ve transferinde kolaylaşma sağlandı. Böylece atık su transferinde yaşanan tıkanma problemlerine de en iyi çözüm sağlandı. Yangın esnasında ihtiyaç duyulan basıncı ve debiyi karşılayacak şekilde yangın güvenliği sağlamak amacıyla Wilo’nun geniş motor ve malzeme seçenekleri ile -20 ila +140 °C arasındaki geniş ısı aralığı sayesinde en farklı uygulamalarda bile kullanıma uygun çok yönlü pompaları olan Atmos GIGA-N ürünü kullanıldı. 

Binanın iklimlendirme sisteminde kullanılan klima santrali fancoil, chiller ve kazan sistemlerinde otomasyona uyumlu, enerji verimliliği yüksek Wilo sirkülasyon pompaları tercih edildi. Aynı zamanda komple paslanmaz çelikten üretilen otomasyona uyumlu sessiz tip hidroforlar da kullanıldı. Şebeke suyunun ve depolardan sistemin ihtiyaç duyduğu basınçlı suyu sağlamak amacıyla Wilo Helix tercih edildi.