Header Reklam

Basra Çocuk Hastanesi Agresif Atık Su Problemi EBİTT’in Uluslararası Sertifikalı Ürünleri ile Çözüldü

15 Haziran 2020 Dergi: Temmuz-2020
Basra Çocuk Hastanesi Agresif Atık Su Problemi EBİTT’in Uluslararası Sertifikalı Ürünleri ile Çözüldü

Yeni Basra Çocuk Hastanesi, Güney Irak bölgesi için hem genel hem de özel cerrahi hizmetlerin yanı sıra kapsamlı onkoloji bakımı sunan son teknoloji bir Çocuk Akut Bakım Hastanesi olarak, Birleşmiş Milletler’in UNDP Programı çerçevesinde desteklenerek inşa edildi. Hastanenin, yanıcı-parlayıcı ve oldukça agresif atık suyunun transferi için aşınma ve korozyon dayanımı çok yüksek malzeme olan “Duplex Paslanmaz Çelik”ten mamul gövde yapısına sahip, yanıcı-parlayıcı akışkana karşı tüm pompa ve motoru Ex-proof özellikli olarak tasarlanan EBİTT dalgıç pompaları kullanıldı. 

Explosion Proof özellikli EBİTT dalgıç pompaları, ATEX/IECEx – EX db IIB T4 X 0°C ≤ Ta ≤ 40°C kodlu sertifikası sayesinde, yanıcı parlayıcı özellikli akışkanların birçoğunun transferinde güvenli bir şekilde kullanılabildiğini kanıtlıyor. 

Pompaların “Duplex Paslanmaz Çelik” malzemeden üretilmesi, EBİTT Pompa Gruplarını, yüksek dayanım gerektiren birçok akışkan türünün var olduğu projeler için tereddütsüz seçenek olarak öne çıkarıyor.