Header Reklam
Header Reklam

Aport East Shopoing Mall’u İmbat İklimlendiriyor

18 Eylül 2023 Dergi: Kasım-2023
Aport East Shopoing  Mall’u İmbat İklimlendiriyor

Kazakistan’ın en büyük AVM yatırımlarından olan Aport East projesinin iklimlendirmesi için 67 adet İmbat çatı tipi klima (rooftop) kullanıldı.

Dünyanın önde gelen ve Kazakistan ekonomisine önemli katkıları olan çok sayıda işletmenin arkasında yer alan Eurasia Red Group’un yeni yatırımı, Kazakistan’ın en büyük alışveriş merkezlerinden biri olarak planlanan Aport East oldu. 120.000 metrekare kapalı alana sahip alışveriş merkezinin iklimlendirmesi için İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri tercih edildi. İmbat, Aport East projesinde toplam 67 adet standart seri çatı tipi klima ile alışveriş merkezinin iklimlendirmesini sağlayacak.

Projede kullanılacak olan yüzde yüz yerli tasarıma sahip yüksek verimli İmbat çatı tipi klimalar; çift fanlı, rotorlu ısı geri kazanımlı, sıcak su bataryalı ve mekan içerisindeki insan sayısına bağlı olarak otomatik şekilde temiz hava oranını artırıp düşürebilen tam donanımlı cihazlardır. Toplam soğutma kapasitesi 9,7 MW ve toplam ısıtma kapasitesi 27 MW olan İmbat çatı tipi klimalar aynı zamanda:

  • Cr-Ni paslanmaz saçtan yoğuşma tavası
  • Entalpik rotorlu ısı geri kazanımı
  • 70 kg/m3 taş yünü ile çift cidarlı izolasyon ve yüksek ısı, ses izolasyonu ile yangın güvenliği
  • Asimetrik soğutma teknolojisi ile kısmi yüklerde yüksek verim ve uzun ömür

avantajlarını sunmaktadır.