Header Reklam

Alize Mühendislik Referanslarına Bir Yenisini Daha Ekledi

26 Kasım 2020 Dergi: Aralık-2020
Alize Mühendislik Referanslarına Bir Yenisini Daha Ekledi

Fiko Ocakbaşı restoranında mutfak havalandırması ve filtrasyon sistemi problemleri Alize Mühendislik tarafından çözüldü.

Kebap kültürü, köklü bir geçmişe dayanan Türk mutfağının günümüze kadar gelmiş olan ve gelecek dönemlerde de yemekten asla vazgeçilemeyecek lezzetleri arasında bulunuyor. Bu eşsiz lezzetlerin hazırlanması restoranların kalbi dediğimiz mutfak ortamında gerçekleştiriliyor. 

Yeniköy’ün parlayan yıldızı ve kendi ekolünü yaratan Fiko Ocakbaşı restoranında yıllardır devam eden ve restoranın kanayan yarası haline gelen mutfak havalandırması ve filtrasyon sistemi problemleri Alize Mühendislik tarafından çözüldü.

Hem havalandırma hem de filtrasyon anlamında ciddi sıkıntıları olan bu restoranda öncelikle doğru projelendirme ile iç ortamda bulunan duman ve koku problemi ortadan kaldırıldı. 

Bununla birlikte, doğru kapasite filtre sistemi seçimi, duman ve yağ filtreleme için kullanılan ek ürünler ile koku için alınan ekstra önlemler dışarıya atılan havanın duman, yağ ve kokudan arındırılmasını sağlandı. Böylelikle, civarda yer alan binaların da mevcut sıkıntılardan kaynaklı şikayetleri son buldu. 

Ayrıca, sistemlerin ses, gürültü ve titreşim problemlerine karşı farklı önlemler alınmasıyla bir başka sorun daha çözüme ulaştırıldı. 

Fiko Ocakbaşı projesinde olduğu gibi daha birçok projede doğru uygulamalarıyla, müşteri memnuniyetini maksimum seviyede tutmayı amaçlayan Alize Mühendislik ekibi, bu sektördeki 11 yıllık tecrübesini daha birçok müşteriye aktarmaya devam edeceklerini belirtti.Slider Altına