Header Reklam
Header Reklam

Akıllı Kent Arkadağ’ın Adliye Sarayında da Aldağ Cihazları Hizmet Verecek

22 Kasım 2023
Akıllı Kent Arkadağ’ın Adliye Sarayında da Aldağ Cihazları Hizmet Verecek

Türkmenistan’ın en büyük uluslararası bilim, eğitim, kültür merkezi olacak Arkadağ’ın inşasında mimari ve şehir planlamasının ileri yöntemleri, "akıllı şehir” konseptinin kuralları ve "yeşil teknolojiler” kullanılıyor.
29 Haziran 2023 tarihinde resmi açılışı yapılan Arkadağ için çeşitli basın kuruluşu, şehrin benzersizliğinden, modern kentsel inşaatın yüksek standartlarını tam olarak karşıladığından ve bu şehrin büyük bir uluslararası gelişme potansiyeline sahip olduğundan bahsetti. Yeni kentte çeşitli amaçlara yönelik inşa edilen 336 tesisten biri olan Arkadağ Adliye Sarayında, pek çok Arkadağ tesisinde olduğu gibi Aldağ A.Ş. tarafından üretilen iklimlendirme cihazları tercih edildi.
Arkadağ Adliye Sarayına hizmet verecek; 3.000-8.450 m3/h kapasite aralığına sahip %100 Taze Havalı Klima santralları, 8.550-16.425 m3/h kapasite aralığına sahip Karışım Havalı Klima Santralları ve 4.000 m3/h kapasitede hava debili dik tip Havuz Tipi Nem Alıcı Klima Santralı, Aldağ A.Ş.’nin yalın üretim felsefesiyle çalışan tesisinde üretildi. 
Bölgenin en büyük çevre dostu şehirlerinden biri haline gelen Arkadağ’da iklimlendirme sistemlerine imzasını atan Aldağ A.Ş., uluslararası prestijli projelerin tercihi olmaya devam ediyor.