Header Reklam
Header Reklam

Aironn, İstanbul’un Marka Değerini Artıracak Tersane İstanbul’un Fan Gruplarını Üretecek

08 Ağustos 2022
Aironn, İstanbul’un Marka Değerini Artıracak Tersane İstanbul’un Fan Gruplarını Üretecek 600 yıla yaklaşan bir geçmişe sahip, Haliç, Camialtı ve Taşkızak Tersanelerinden oluşan Tersane-i Âmire, son dönemlerin en büyük, en kapsamlı ve en prestijli restorasyon ve rekreasyon projelerinden biri olarak bilim, kültür, sanat ve ticaret dünyasına kazandırılıyor.

Alanı 252.000 m² olan Haliç Yat Limanı ve Kompleksi Projesi, Tersane İstanbul adıyla kademeli olarak hizmet vermeye başlayacak. Kanuni Sultan Süleyman döneminde aynı anda yaklaşık 300 gemi inşası olanağına sahip Tersâne-i Âmire, o dönemde dünyanın en büyük tersanesi haline gelmiş ve 16. Yüzyılda en ileri gemi inşa tekniklerinin uygulandığı, dünyanın en önemli endüstri merkezlerinden biri olmuştu. Bu küresel ölçekteki değeri İstanbul’a geri kazandıracak proje kapsamında 1000 odalı otel, kültür merkezi, kongre alanı, müzeler, loft daireler ve ofisler, alışveriş alanları, sinema salonları, otopark ve 70 yat bağlama kapasiteli 2 adet yat limanı bulunuyor.
İstanbul’un tarihine, kültürüne yakışacak bir çekim merkezi olması beklenen Tersane İstanbul, 12.Dünya Mimarlık Festivali’nde Turizm Yatırımları Projeleri kategorisinde büyük ödülü almıştı.

Tersane İstanbul’a yakışır havalandırmayı, Aironn A.Ş. tarafından üretilen jetfanlar ve blok fanları sağlayacak. Aironn jetfanlarının, olası bir yangın ortamında 300 ve 400 °C sıcaklıklara 2 saat dayanımlı oldukları sertifikalandırılmıştır. Türkiye’de jetfanların havalandırma ve duman kontrolünde yaygınlaşmasında önemli katkıları bulunan Aironn A.Ş., fan mühendisliğindeki uzmanlığıyla bu projenin; doğaya ve sürdürülebilir geleceğe saygılı çözüm ortağı olacak.