Header Reklam
Header Reklam

Afrika’nın Bir Ucu Sierra Leone’de İmbat İklimlendirme Var

11 Eylül 2022 Dergi: Ekim-2022
Afrika’nın Bir Ucu Sierra Leone’de İmbat İklimlendirme Var

Batı Afrika'da bir ülke olan Sierra Leone Cumhuriyeti, elmas madenleri bakımından son derece zengindir ve endüstrisi, madencilik (elmas, demir, boksit) küçük çaplı sanayi işletmeleri (meşrubat, tekstil, sigara, ayakkabı), kahve, kakao, hindistan cevizi ve petrol arıtma tesislerinden oluşmaktadır.
Tarım ürünleri, pirinç, kahve, palmiye tohumu, yer fıstığıdır. Ayrıca ekonomik gelir getiren başta balıkçılık olmak üzere kümes hayvancılığı, sığır-koyun-domuz yetiştiriciliği de vardır.
2000 yılı verilerine göre yıllık 65 milyon $ ihracat yapmaktadır ve ihraç ürünleri, elmas, kakao, kahve, balıktır. İthalat ise yıllık 145 milyon USD’dır. Gıda maddeleri, makine ve ekipman, yakıt ve yağlar, kimyasallar ithal etmektedir.
Sierra Leone’de 2019 yılında Summa İnşaat’ın üstlendiği havaalanı inşaatı projesi 2022 yılının sonunda tamamlanacak. Bu projede, Veri Merkezinde İmbat İklimlendirme’nin 8 adet büyük kapasiteli Hassas Kontrollü Klima Cihazı ve yolcu yürüme köprülerinin iklimlendirilmesinde de 8 adet Köprü Kliması kullanıldı.
İmbat İklimlendirme Yürüme Köprüsü Klimaları, dünyanın her yerinde çalışmaya uygun kompakt ve modüler dizayna sahip dört ayrı modeliyle Asya, Avrupa ve Afrika kıtalarındaki birçok havaalanında başarıyla çalışmaktadır. 
Yolcu yürüme köprü klimalarının standart özellikleri;

•    EC plug fan 
•    Scroll kompresör
•    G4 yıkanabilir filtre 
•    Elektrikli ısıtma 
•    Kondenser fan hız kontrolü
•    ERP 2018’e uygunluk
•    Köprüye uygun ölçüler
•    Tak çalıştır
•    Kolay servis ve bakım
•    Hafif gövde


Yüzde yüz yerli tasarım İmbat yolcu yürüme köprüsü kliması, uçağa bağlantı sağlayan köprünün sabit ve hareketli kısımlarında birer adet kullanılmakta, 20 dakikada köprü içinin iklimlendirmesini sağlamaktadır. Farklı dış hava şartlarında çalışma özelliği olan İmbat yolcu yürüme köprüsü klimaları 15-38 kW aralığında 4 model olarak tasarlanmıştır. Cihazlar scroll tip kompresörlü aksiyal tip, kendinden motorlu, sessiz ve yüksek verimli aksiyal kondenser fanlı, EC plug sirkülasyon fanlı olarak üretilmektedir.

Düşük enerji tüketimiyle yüksek performans sunan İmbat yolcu yürüme köprüsü klimaları, hem çevreci hem de ekonomiktir, kullanıldığı projeler ve dünya için verimlilik sağlar.
Hassas klima konusunda da ilk yerli üretimi gerçekleştiren firma olan İmbat İklimlendirme, son yıllarda yurtiçi ve yurt dışında çok başarılı referanslara sahip oldu ve yurt dışında oldukça güçlü distribütör ve stratejik partnerleriyle gelişmeye devam ediyor.
Yerli ve milli imkanlarla tasarlanıp uluslararası standartlarda üretilen İmbat hassas klimalar yerel yatırımlarda ülkemizin kaynaklarının içeride kalmasını desteklemekte,  yaptığı ihracatla da ülkemize katma değer yaratarak büyük avantaj sağlamaktadır.