Header Reklam

2003 Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri Sahiplerini Buldu

05 Mayıs 2004 Dergi: Mayıs-2004
2003 Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri Sahiplerini Buldu

Enerji kaynakları bakımından dışa bağımlı bir ülke olan Türkiye’nin enerji maliyetlerini azaltarak döviz ve enerji tasarrufu sağlanmasına; insanların konforlu ve sağlıklı konutlarda yaşamasına; çevre kirliliğinin önlenmesine ve ülkenin ekonomik kalkınmasına ciddi katkılarda bulunan yalıtım sektörünün çalışanları ve kurumlarının ödüllendirildiği Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri’nin aday listesinde yapı ve yalıtım sektörünün öncü kuruluş ve şahısları bulunuyordu.

Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri, Yapı 2004 İstanbul Fuarı’nda 8 Mayıs Cumartesi günü düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkan Vekili Uğur Çatbaş, İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (İMSAD) Başkanı Doğan Hasol ve Prof. Dr. Doğan Özgür tarafından takdim edilen ödüllerin ardından verilen kokteylle yalıtım sektörünün önde gelen firma ve dernek temsilcileri bir araya geldiler. Beylikdüzü TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezi İnterexpo Salonu’nda saat 17.30’da gerçekleştirilen ve Ümit Aktan tarafından sunulan ödül töreninde Emin Özgür Holding Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Özgür, Trakya Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şükran Dilmaç, Gazeteci Çetin Ünsalan ve Sika İhracat Sorumlusu Merhum Sadi Vurgun adına babası Samet Vurgun’a da yalıtım sektörüne yaptıkları katkılardan dolayı birer teşekkür plaketi takdim edildi. Yalıtım Dergisi İmtiyaz Sahibi İsmail Ceyhan törende yaptığı açılış konuşmasında; “Dergimiz 8 yıl önce yayın hayatına başladığında yalıtım sektörünün önemine ve ülkemiz için değerine inanıyorduk, ülkemizin yaşadığı ekonomik krizde bile yatırıma, üretime devam eden yalıtım sektörü büyümesini sürdürebilmiştir, bu da bizim haklı olduğumuzu gösterdiği gibi yalıtım sektörünün geleceğinin parlak olduğuna da işaret etmektedir. Aynı iklim kuşağında bulunan Avrupa ülkelerindeki yalıtım ürünlerinin tüketim miktarlarına bakıldığında Türkiye’nin önünde çok uzun bir yolun olduğunu görmekteyiz. Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri’nin sektörümüzün gelişmesinde ivme yaratmasını, katma değer yaratmasını umuyorum” dedi.

 Yedi Kategoride düzenlenen 2003 yılı Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri’ni kazananlar:

  

TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, yılın yatırımı ödülünü ODE Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan’a takdim ederken, Türkiye’de yalıtım sektörünün büyük aşama kaydettiğini vurguladı.

 

 2003’ün Yılın Profesyoneli seçilen Sika Yapı Kimyasalları A.Ş. Satış ve Pazarlama Müdürü Bülent Çolak, ödülünü İTO Başkan Vekili Uğur Çatbaş’tan aldı.

 izoder

 Yalıtım Bilincine Katkı özel ödülünü İZODER (lsı-Ses-Suİzolasyoncuları Derneği) kazandı. Ödülü İZODER Genel Koordinatörü Ertuğrul Şen ‘e, Prof. Dr. Doğan Özgür verdi.

betek boya

 Capatect Dalmaçyalı, Yılın Isı Yalıtımı Ürünü ödülünü kazandı. Betek Boya Genel Müdür Yardımcısı Demirkan Barlas ödülü İMSAD Başkanı Doğan Hasol’un elinden aldı.

 sikalastik

Sikalastik 450, Yılın Su Yalıtımı Ürünü ödülünü kazandı. Sika Satış Pazarlama Müdürü Bülent Çolak ödülü İMSAD Başkanı Doğan Hasol’un elinden aldı.

firex

Yılın Ses Yalıtımı Ürünü ödülünü Firex, Yılın Yangın Yalıtımı Ürünü Ödülünü ise Palusol kazandı. Ödülleri Sanifoam A.Ş. Genel Müdürü Erol Çatalbaş aldı.