Header Reklam
Header Reklam

Zorlu Center’dan UVC Teknolojisine 2 Milyon TL’yi Aşkın Yatırım

29 Mayıs 2020
Zorlu Center’dan UVC Teknolojisine 2 Milyon TL’yi Aşkın Yatırım

Zorlu Center, kontrollü sosyal hayata geçiş kapsamında COVID-19’a karşı tüm önlem ve tedbirlerini artırıyor. Yüzde 100 taze hava ile çalışan klima santrallerinde, virüs ve bakterilere karşı korunmada en etkili yöntem olarak öne çıkan UVC (Ultraviyole) teknolojisine 2 milyon TL’yi aşkın yatırım yapan Zorlu Center, kapalı alanlardaki hava kalitesini en yüksek seviyeye çıkarıyor.

Türkiye'nin ilk beş fonksiyonlu karma kullanım projesi olan Zorlu Center, COVID-19’a karşı tüm önlemlerini artırarak misafirlerine sağlıklı ve güvenilir hizmet vermeye devam ediyor. Geniş açık alanlarıyla misafirlerine sunduğu temiz hava imkânının yanı sıra, kültür-sanatı modayla, en güzel yemekleri lüks markalarla aynı çatı altında buluşturan Zorlu Center, maske zorunluluğu, ateş ölçümü, sosyal mesafe kuralları, ileri teknoloji hijyen ve dezenfektasyon uygulamalarıyla birlikte, 2 milyon TL’yi aşan yatırımla 151 klima santralinin tümünde UVC (Ultraviyole) uygulamasını devreye alıyor. Uygulandığı ortamdaki mikroorganizmaları yok eden UVC teknolojisinin uygulanmasıyla, taze hava ile de gelmesi muhtemel bakteri ve virüslerin yok edilerek, hava kalitesinin yükseltilmesi hedefleniyor.

Zorlu Center’ın kullanmaya başladığı ileri teknolojiler ile ilgili açıklamalarda bulunan Zorlu Gayrimenkul Müdürü Didem Aydın, normalleşme süreciyle birlikte, Zorlu Center’ın tüm alanlarında birçok yeni önlem aldıklarını dile getirerek, ”Zorlu Center, konut, ofis, otel ve kültür sanat alanlarıyla birlikte bir alışveriş merkezinden çok, beş fonksiyonlu bir yaşam alanını ifade ediyor. Açık alanlara her zamankinden fazla ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde; 10.000 m2’lik meydan ve 12.000 m2’lik açık hava park alanıyla misafirlerimize oldukça geniş bir alanda temiz hava imkânı sunuyoruz. Bununla birlikte kapalı alanlarımızda, İçişleri Bakanlığımızın yeni dönem için getirdiği kurallar içerisinde yer alan, AVM havalandırmalarında yüzde yüz taze hava dolaşımını uyguluyoruz. Salgın ile birlikte artan hassasiyetlerimizi de düşünerek, UVC teknolojisini tüm klima santrallerimizde uygulayarak, hava kalitesini yükseltmeyi hedefliyoruz. Amacımız, misafirlerimize daha güven ve huzur içinde hareket edebilecekleri bir yaşam alanı sunmaktır” açıklamasında bulundu. 

UVC Hakkında
Ultraviyole ışık teknolojisi UVC bugüne kadar; grip, soğuk algınlığı, kızamık ve Sars gibi birçok virüse karşı yüksek oranda etkili koruma sağladığına yönelik birçok araştırmaya konu oldu. Özellikle hastane gibi sağlığın ön planda olduğu birçok kapalı alanda uygulanan bu teknolojinin havanın temizlenmesinde oldukça başarılı sonuçlara ulaştığı biliniyor.