Header Reklam

Ziehl-Abegg ve Baxi, 3D Yazıcılarını Kişisel Koruyucu Ekipman Üretimi Hizmetine Sundu

23 Nisan 2020
Ziehl-Abegg ve Baxi, 3D Yazıcılarını Kişisel Koruyucu Ekipman Üretimi Hizmetine Sundu

Ziehl-Abegg ve Baxi Heating şirket içi 3D baskı cihazlarının çeşitli yerel ve sağlık otoritelerine koruyucu maske sağlamak için kullanıldığını duyurdu.
Isıtma ve havalandırma teknolojisi üreticileri Ziehl-Abegg ve Baxi Heating, Covid-19 koronavirüsünün etkilerini sınırlamak için, çalışan kişiler için yüz maskeleri ve koruyucu ekipman oluşturmakta 3D baskı konusundaki uzmanlıklarını kullanmaya başladı.
Almanya merkezli fan üreticisi Ziehl-Abegg ve Baxi Heating, mevcut koronavirüs pandemisinden kaynaklanan enfeksiyon risklerini sınırlamaya yönelik tasarımlara dayalı maskeler sağlamak için kendi şirket içi 3D yazıcılarını hizmete sundu. Bu duyuru, İngiltere ve Avrupa'da, çalışanlar için kişisel koruyucu ekipman (KKD) temini konusunda önemli bir endişe duyulduğu bir zamanda yapıldı.
Her iki üretici daha önce havalandırma sistemlerinin ve kazanların operasyonel verimliliğini denemek ve geliştirmek için prototip bileşenler tasarlamak üzere 3D baskı cihazlarını kullanmışlardı. Ziehl-Abegg laboratuvar direktörü Achim Kärcher, 3D baskının 2010 yılından beri şirket tarafından kullanıldığını söyledi ve şu sözleri ekledi: “Geliştirme merkezinin ertesi yıl ikinci 3D yazıcısı zaten vardı. Bir ünitenin maliyeti yaklaşık 100.000 Euro’dur. Koruyucunun saydam tabakaları 0.16 milimetre kalınlığında basılmaktadır. Normalde bu cihazlarımızı mühendislerimizden yeni fikirler uygulamak için prototipler geliştirmesinde kullanıyoruz, bu nedenle yeni formları hızlı ve kolay bir şekilde denememiz gerekiyor.”
Ziehl-Abegg, Almanya'daki yerel bir otorite tarafından, maskeleri üretmeye başlamak için Künzelsau kasabasındaki InVent geliştirme merkezinde 3D yazıcılarının kullanmaya başlamasını onaylandığını söyledi. 
Baxi, İngiltere'nin mevcut koruyucu malzeme tedarik kabiliyeti konusundaki endişelerinin tam ortasında, çalışanların korunabilmesi için, kendi 3D yazıcılarının önemli bir talebi karşılamaya yardımcı olmak üzere kullandığını açıkladı.
Isıtma sistemleri üreticisi Baxi, şimdi yazıcılarını tıbbi personel için tasarlanmış koruyucu maskeler için kullandığını söyledi.Slider Altına