Header Reklam

Zengin İçeriği ve Sunacağı Olanakları ile Chillventa eSpecial, Yine İdeal Bir Platform Sunacak

22 Eylül 2020

13-15 Ekim 2020 tarihleri arasında Uluslararası Soğutma, Klima, Havalandırma ve Isı Pompası sektörü, Chillventa eSpecial etkinliğinde çevrimiçi olarak bir araya gelecek. 
NürnbergMesse Yönetim Kurulu’ndan Petra Wolf bu röportajında, etkinlik hakkında şu bilgileri veriyor:
Chillventa eSpecial sektör tarafından nasıl karşılanıyor?
Petra Wolf: Şu anda satın alma aşamasındayız, ancak bu noktada şu ana kadar kaydedilen ilerlemeden memnunuz. Özellikle mevcut koşullarda, sektörde ağ kurma ve diyalog için güçlü bir talep ve gereksinim var ve Chillventa eSpecial bunun için ideal platformu sunuyor. Hali hazırda kayıt kontenjanı neredeyse tamamen dolu, bu nedenle bu hizmet paketine erişmek isteyen herkesin hızlı olması gerekir. Katılımcılar için Bilet Satış Mağazası birkaç gündür açık ve büyük ilgi görüyor.
Chillventa eSpecial'in fiziksel ortamda gerçekleşen etkinlikler için iyi bir alternatif olduğunu düşünüyor musunuz ve bu yöntemin Chillventa 2022 için benimsemeyi planladığınız bazı yönleri olabilir mi?
Petra Wolf: Doğal olarak, sanal bir etkinlik, yerinde bir ticaret fuarından farklı niteliklere sahiptir. Yeniden yüz yüze görüşmek, bilgi almak ve birbirleriyle konuşmak, özellikle bu kriz zamanlarında giderek daha belirgin hale gelen temel insan ihtiyaçlarıdır. Chillventa gibi önde gelen uluslararası fuarlar gelecekte tüm sektör paydaşlarına rehberlik etmeye ve iş başarısı için ideal platformlar olmaya devam edecek.
Bu formattaki sanal bir etkinlik bizim için yeni bir eylem türüdür. Kesinlikle yeni deneyimler toplayabileceğiz ve sonrasında Nürnberg'de 2022 için bu deneyim içinden neleri benimseyip benimseyemeyeceğimizi görebileceğiz.
ESpecial'in ayırt edici özellikleri nelerdir? Katılımcılar sanal alanda birbirleriyle nasıl tanışabilir ve konuşabilir?
Petra Wolf: Chillventa eSpecial, uzmanları sanal bilgi paylaşımı için bir araya getirecek. Dünyanın her yerinden uluslararası katılımcılar ürünlerini, yeniliklerini ve çözümlerini sunacak, profesyonel diyalog kolaylaşacak. Üç gün boyunca katılımcılar, kurumsal profilleri aracılığıyla katılımcılarla ağ kurabilir ve en son ürünlerini öğrenebilir.
Katılımcılar ve katılımcı şirketler arasındaki bilgi alışverişi ve bilgi paylaşımı, etkinliğin önemli bir yönüdür. Bunun en iyi örneği, şüphesiz etkinliğin en önemli özelliklerinden biri olan, ağ kurmayı kolaylaştırmak için entegre eşleştirme aracıdır. ESpecial için başvuru sürecinde, katılımcılar ilgilendikleri çözümleri ve ürünleri belirtecek, daha sonra uygun düşecek, önerilen kişileri kapsayan, kişisel "en iyi eşleşmelerini" elde edecek. Sohbet ve video görüşmelerini kullanarak, tüm katılımcılar doğrudan bir diyalog başlatabilir.
Etkinliğin bir başka etkileyici özelliği de dünyanın her yerinden katılımcı firmalar ve tanınmış konuşmacılar tarafından sağlanan yüksek kalibreli profesyonel konferans içeriği olacak.

Chillventa eSpecial, 13 Ekim 2020'de Chillventa CONGRESS ile başlayacak. Her zaman olduğu gibi, kongre, doğrudan Ar-Ge ortamından ve pratik uygulamalardan elde edilen soğutma, AC ve ısı pompalarındaki en son gelişmeler hakkında değerli esinlenmelerin yanı sıra en son yasal çerçeveler hakkında bilgiler sunacak.
14 ve 15 Ekim'de, üç paralel sunum etkinliği, "Chillventa Bağlantı Uzmanları" tematik başlığı altında uzmanlarla bilgi aktarımına odaklanacak. Çok sayıda sunum, yuvarlak masa, web oturumları ve panel tartışmalarında; komponentler, sistemler ve uygulamalardaki yenilikçi çözümleri ve yeni gelişmeleri keşfedilecek. Ana konular arasında; koronavirüs salgını, yasadışı soğutucu akışkanlar, enerji performansı, düşük GWP değerli soğutucu akışkanlar, düşük şarjlı R717, sanal araçların kullanımı için güvenlik önlemleri ve ısı pompaları yer alacak.
Açılış sayfamızla ilgili bir ilk izlenim elde etmek için:
www.chillventa.de/especial-participation
ESpecial'da yer almak istiyorlarsa katılımcıların nelere dikkat etmeleri gerekir ve hangi sistem gereksinimleri gereklidir?
Petra Wolf: İdeal olarak Google Chrome veya Microsoft Edge olmak üzere güncel bir tarayıcıya ihtiyaçları olacak. ESpecial bir web platformudur ve bir dizüstü bilgisayardan, PC'den, tabletten veya mobil cihazdan, her yerde kullanılabilir.
Ticaret fuarlarının geleceğini nasıl görüyorsunuz? Mevcut durum uzun vadede bir şeyleri değiştirecek mi?
Petra Wolf: Şu anda, ticaret fuarı sektörü yavaş yavaş yeniden canlanmaya başlıyor. NürnbergMesse son altı ayda durma noktasına geldi. Mart ayından Eylül ayına kadar etkinliklerde resmi bir hükümet yasağı vardı, bu nedenle herhangi bir fuar düzenleyemedik. Birçok olayı erteledik, iptal ettik veya dijital ortama taşıdık. Sanal platformlar çok iyi şekilleniyor olsa da, bizim bakış açımıza göre yüz yüze etkinliklerin yerini tutmuyor.
Mevcut durumun dünya çapındaki ticaret fuarı endüstrisi üzerinde ne gibi bir etkisi olacağını tahmin etmek, henüz mümkün değil. Bununla birlikte, gelecekte bir kez daha uzmanlar için, uzmanlar tarafından dünyanın dört bir yanında düzenlenen yüksek kaliteli ticaret fuarları düzenleyeceğimize son derece eminiz.
Petra Wolf hakkında
Petra Wolf, NürnbergMesse Yönetim Kurulu Üyesi ve Expo & Conference başkanı olarak, lider uluslararası soğutma ve iklimlendirme fuarı Chillventa'dan sorumludur. Bu görev, aynı zamanda NürnbergMesse’nin dünya çapındaki soğutma, iklimlendirme, havalandırma ve ısı pompası sektöründeki diğer etkinliklerini de içermektedir. Chillventa'ya ek olarak, diğer etkinlikler arasında Avrupa Isı Pompası Zirvesi, ACREX Hindistan ve REFCOLD HİNDİSTAN bulunmaktadır. Aynı zamanda Yapı ve İnşaat Grubu’ndan da sorumludur. Buna, FENSTERBAU FRONTALE ve FENSTERBAU FRONTALE kombine ticaret fuarları gibi çok sayıda önde gelen uluslararası ticaret fuarı ve ürün aileleri dahildir.